Beytullah Eroğlu coşkuyla karşılandı…

21 Temmuz 2015 Salı 1924

İskoçya'da yapılan Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası’nda sırt üstünde Dünya 3.’sü olarak ülkemize bu alandaki ilk madalyasını kazandırarak tarihe geçen Milli sporcumuz Beytullah Eroğlu yurda dönüşünde çiçeklerle karşılandı.


 Glasgow’da 67 ülkeden 571 sporcunun katılımıyla yapılan şampiyonada engel tanımayan sporcumuz Beytullah Eroğlu, 40.27’lik derecesiyle 50 Metre Sırt Üstünde Dünya 3.’sü olup tarihi bir başarıya imza atmış, 50 Metre kelebekte ise 30.00’lık derecesiyle Dünya 4.’sü olarak madalyayı kıl payı kaçırmıştı.

Yurda dönüşünde Sabiha Gökçen Hava alanında coşkuyla karşılanan Milli sporcumuz Beytullah Eroğlu, “Ülkemize Dünya Şampiyonası’nda ilk madalyayı kazandırmış olmanın onurunu yaşıyorum. Daha önce Hollanda’da bir ilke imza atıp Avrupa 2.’si olmuştum. Şimdi Dünya 3.’sü oldum. Artık hedefim Olimpiyatlarda ülkemize Bedensel Engelli Yüzme dalındaki ilk madalyasını kazandırmak istiyorum. Bu zorlu yolda bize desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Kadir Topbaş’a ve Kulüp Başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı’ya çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 

 

Beytullah Eroğlu coşkuyla karşılandı… (9)

Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu siz ekleyin!...

Yorum Yaz

Siz de yorum yapın
Adınız
Eposta
Yorumunuz