Danıyar İsmayilov Dünya Şampiyonu..

24 Kasım 2015 Salı 2000

Amerika Birleşik Devletleri'nin Houston kentinde yapılan Dünya Halter Şampiyonası’nda Erkekler 69 kiloda podyuma çıkan Milli sporcumuz Danıyar İsmayilov, koparmada altın, toplamda da bronz madalya kazandı.


 Houston’da yapılan Şampiyona'nın üçüncü gününde erkekler 69 kilo mücadelesi yaşandı. Mlli haltercimiz Danıyar İsmayılov, koparmada rakipleriyle müthiş bir mücadeleye girdi. Son kaldırışa kadar süren çekişmede 160 kiloda başarılı olan genç sporcumuz, böylece Dünya Şampiyonu oldu.

Daha zayıf olduğu silkmede iyi bir performans gösteren Daniyar İsmayilov, toplamda dereceye girmek için 183 kiloyu kaldırması gerekiyordu. Bu ağırlıkta da başarılı olan Daniyar, böylece 343 kiloya ulaşarak, toplamda da kürsüde yer aldı ve bronz madalyayı boynuna taktı.

Bu günü kendisine gösterdiği için Allah'a şükrettiğini belirten şampiyon sporcumuz, "Koparmada iyi bir yarışma çıkarttım. Taktik açıdan da hocalarımla isabetli kararlar verdik. Altın madalya kazandığım için çok mutluyum. Hedefim, Rio Olimpiyatları'nda da kürsüde yer alabilmek" dedi.

 

Danıyar İsmayilov Dünya Şampiyonu.. (5)

Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu siz ekleyin!...

Yorum Yaz

Siz de yorum yapın
Adınız
Eposta
Yorumunuz
 

film izle kocaeli katlanır cam kacaeli cam balkon