Grekoromen Güreş Takımımız Türkiye 2.’si…

01 Temmuz 2017 Cumartesi 680

Afyon’da yapılan Kulüpler Türkiye Şampiyonası’nda mücadele veren Grekoromen Güreş Takımımız Türkiye 2.’si olurken, Serbest Güreş takımımız ise Türkiye 5.’si oldu. Her iki stilde de şampiyonluğa ulaşan ekip Askispor oldu.


 Afyon’da düzenlenen Serbest ve Grekoromen Stil Süper Ligi’nin şampiyonu belli oldu. 3 Hafta süren ligde ASKİ kulübü hem Serbestte hem de Grekoromen’de şampiyon olurken 2. olan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz Grekoromen’deki şampiyonluğunu da kaptırmış oldu.

Serbestte 14 Grekoromen liginde 14 takım olmak üzere toplam 28 kulüp şampiyon olmak için kıyasıya mücadele etti.

Grekoromen Süper Liginde İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz koltuğu ASKİ Spor Kulübüne devretti. Ligde 26 puanla ASKİ Spor Kulübü şampiyonluğunu ilan ederken 24 puan toplayan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz ikinci oldu. 21 puan alan Rize Çaykur Spor Kulübü ise bu sezon iyi bir çıkış yakalayarak sezonu üçüncülükle kapattı.

Serbest Stilde ise İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz 15 puanla 5. olurken, şampiyonluğa 26 puan toplayan ASKİ Spor Kulübü ulaştı. 24 puanla TEDAŞ Spor Kulübü ikinci, 22 puanla İstanbul Sancaktepe Belediyesi Spor Kulübü üçüncü oldu. 

Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu siz ekleyin!...

Yorum Yaz

Siz de yorum yapın
Adınız
Eposta
Yorumunuz