2005 Yılı Başarı Raporu

21 Eylül 2011 Çarşamba

SPORCULARIMIZIN 2005 YILI DERECELERİ

ATLETİZM
Abdülkadir Türk: Balkan Şampiyonu
Abdil Ceylan: Balkan 3.’sü

GÜREŞ
Hamza Yerlikaya: Avrupa ve Dünya Şampiyonu
Bayram Özdemir: Avrupa 3.’sü
Serkan Özden: Avrupa ve Akdeniz Oyunları 2.’si
Yekta Yılmaz Gül: Avrupa, Akdeniz ve Üniversite Oyunları 2.’si, Dünya 3.’sü
Mehmet Özal: Akdeniz Oyunları 3.’sü
Şeref Tüfenk :Üniversite Oyunları Şampiyonu
M.Sadin Bakır: Gençler Dünya 3.’sü
Cenk İldem: Gençler Avrupa Şampiyonu
Rıza Yıldırım: Gençler Dünya 2.’si, Avrupa Şampiyonu
Hakkı Güler: Gençler Avrupa 3.’sü

JUDO
Selim Tataroğlu: Akdeniz Oyunları Şampiyonu
Sezer Huysuz: Akdeniz Oyunları 2.’si, Balkan Şampiyonu
Bektaş Demirel: Akdeniz Oyunları 3.’sü
Neşe Şensoy: Avrupa ve Akdeniz Oyunları 3.’sü, Dünya Kuraş Şampiyonu
Hüseyin Özkan: Dünya Kupası 3.’sü

MASA TENİSİ
Safa Avcı-Pengfei-Gencay Menge Gençler takımlar Avrupa 3.’sü (Milli Takım)
Safa Avcı-Pengfei-Gencay Menge: Gençler Balkan Şampiyonu (Takım)
Safa Avcı: Gençler Balkan Şampiyonu, Avrupa 3.’sü (Çiftler)
Pengfei Jiang: Balkan 3.’sü, Avrupa 3.’sü (Çiftler)
Safa Avcı-Pengfei Jiang: Balkan şampiyonu (çiftler)
Hasan Doğan: Balkan 3.’sü (Yıldızlar)

TEKVANDO
Zeynep Murat: Dünya ve Avrupa 2.’si, Üniversite Oyunları Şampiyonu
Bahri Tanrıkulu: Üniversite Oyunları Şampiyonu, Avrupa 2.’si
Azize Tanrıkulu: Avrupa ve Üniversite Oyunları Şampiyonu
Esra Akbaş: Avrupa 2.’si
Burak Eski: Yıldızlar Avrupa 3.’sü

KARATE:
Haldun Alagaş:Avrupa 3.’sü (KulüplerarasıTakım)
İsmail Hakkı Şen: Avrupa 3.’sü (Kulüplerarası Takım)
Okay Arpa: Avrupa 3.’sü (Kulüplerarası Takım)
Zeynel Çelik: Akdeniz Oyunları 3.’sü, Avrupa 3.’sü (Kulüplerarası Takım)
Yusuf Başer: Akdeniz Oyunları 3.’sü, Avrupa 3.’sü (Kulüplerarası Takım)
Vildan Doğan: Avrupa ve Akdeniz Oyunları 3.’sü
Şevket Baştürk: Akdeniz Oyunları 3.’sü
İdris Demir: Avrupa Şampiyonu (Takım), Avrupa 3.’sü (Ferdi), Avrupa 3.’sü (Kulüpleraraı Takım)
Yücel Gündoğdu: Gençler Avrupa, Balkan ve Dünya Şampiyonu, Genç Dünya 3.’sü (Ferdi)
Ömer Kemaloğlu: Avrupa 2.’si, Gençler Dünya Şampiyonu (Takım)
Yaser Şahintekin: Avrupa şampiyonu (Takım) - Avrupa 3.’sü (Ferdi -genç) Genç Dünya Şampiyonu (Takım), Avrupa 3.’sü (Kulüplerarası Takım)
Fatih Özel: Avrupa şampiyonu (Takım) - Avrupa 3.’sü (Ferdi)