2007 Yılı Başarı Raporu

21 Eylül 2011 Çarşamba
2006-2007 yılı raporu

FUTBOL

Profesyonel Futbol Takımımız 2. lig a kategorisini 2. sırada tamamlayarak Turkcell Süper Ligi’ne yükseldi ve super lig’de ilk yarıyı 20 puanla 12. sırada tamamladı.

Süper Genç takım Türkiye Şampiyonası finallerinde Alanyasporu yenerek şampiyon oldu.

Amatör takım ligi 2. sırada tamamladı

Yıldız takım ligi 45. puanla 4. sırada tamamladı.

B Genç takım ligi 38 puanla 4. sırada tamamladı

Minik ve Mini Minik takımlarımız ise ligi 3. sırada tamamladı.

VOLEYBOL

A Erkek Takım Türkiye Ligi’ni 2. sırada tamamlayarak tarihinin en başarılı sonucunu elde etti. Avrupa Cev Kupası’nda ise Roma Voley’e 2. turda yenilerek elendi.

Küçük Erkek takımımız 2006 -2007 sezonu İstanbul Şampiyonu, Türkiye 3.’sü

Yıldız Erkek takımımız 2006-2007 sezonu İstanbul Şampiyonu, Türkiye 8.si

Genç Erkek takımımız 2006-2007 sezonu İstanbul Ligi 5.’si

Gençler, Yıldızlar ve Küçükler Kategorilerinde mücadele eden Bayan takımlarımız Istanbul mahalli liginde mücadele etti ve dereceye giremedi.

ATLETİZM

A Erkek takım 2006-2007 Kros Ligi’ni 2. sırada tamamladı.

2007 Avrupa Kulüpler Kros Şampiyonası 5.’si olduk. (04 Şubat 2007 İstanbul)

Abdülkadir Türk, Tarsus ve Öger yarı maratonu 3.’sü

Ahmet Yavuz 19 Mayıs Yarı maratonu 2.’si murat ertaş 3. Cezmi Er, Ali topkara 3.

Balkan kros Ali topkara 2.

JUDO

A Takım 2006-2007 sezonunu Türkiye Şampiyonu olarak tamamladı.

Gençlerde Fatih Terim, Ümitlerde Nazlıcan Özerler ve Feyyaz Yazıcı Türkiye Şampiyonu oldu. Ümitlerde Kadir Akol ve Fatih Altıntop Türkiye 3.’sü oldu.

Sezer Huysuz Dünya Kupası 2.’si (Gürcistan/Tiflis 28 Ocak), Dünya Kupası Şampiyonu (Moskova)

Feyyaz Yazıcı, Ümitler Avrupa 2.’si

MASA TENİSİ

A Erkek takım Süper Lig’I 3. sırada bayan takım 10. sırada tamamladı

Gencay Menge, Selim Güler, Uğur Aksoy, Yavuz Teke ve Anıl Erkan’dan kurulu B Genç Takımımız Türkiye şampiyonu olurken,

Peng Fei Jiang, Hasan Doğan, Levent Kıncı ve Berker Tuncer’den oluşan A Genç Takımımız ise Türkiye 2.’si olarak kürsüye ambargo koydular.

A Erkek takım Türkiye Kupası 2.’si, Bayan takım Türkiye Kupası 5.’si oldu.

Peng Fei Jiang Avrupa En İyi 12’ler 2.’si (Letonya/Riga 28 Ocak), Ferdi Balkan 2.’si, Çiftler ve takımda Balkan Şampiyonu (İstanbul), Gençler Avrupa 3.’sü (Bratislava-Milli Takım)

Gencay Menge, Ferdi, Çiftler ve Takımda Balkan Şampiyonu (İstanbul), Gençler Avrupa 3.’sü (Bratislava-Milli Takım)

Hasan Doğan, Takımlar Balkan Şampiyonu (İstanbul), Gençler Avrupa 3.’sü (Bratislava-Milli Takım)

KARATE

Erkek Kata takımı Türkiye Şampiyonu, Bayan kata Türkiye 2.’si, Erkek Kumite Türkiye 3.’sü oldu.

Erkek Kata Takımı Avrupa Bölgeler arası şampiyonasında 3. oldu.

Yücel Gündoğdu, Büyükler Avrupa şampiyonu (Bratislava 5-6 Nisan)

İlyas Demir, Büyükler Avrupa 2.’si (Bratislava 5-6 Nisan)

Vildan Doğan, Büyükler Avrupa 2.’si (Bratislava 5-6 Nisan)

Yusuf Başer, Büyükler Avrupa 3.’sü (Bratislava 5-6 Nisan)

Ömer Kemaloğlu, Gençler ferdi Avrupa Şampiyonu, takım Avrupa 2.’si (İzmir10-12 şubat)

Aykut Kaya, Ümitler Avrupa Şampiyonu (İzmir10-12 şubat)

Ali İnce, Gençler ferdi Avrupa 3.’sü, takım Avrupa 2.’si (İzmir10-12 şubat)

Metin Sofuoğlu, Ümitler Avrupa 3.’sü (İzmir10-12 şubat)Ümitler Ferdi Kata Dünya 3.’sü (İstanbul Ekim 2007)Ümit-Genç Takım Kata Dünya 3.’su (İstanbul Ekim 2007)Büyükler Takım Kata Avrupa Kulüpler 3.’sü (Sırbistan Haziran 2007)

Hasan Aygün, Gençler takım Avrupa 2.’si (İzmir10-12 şubat)

Orçun Duman, Gençler takım kata Avrupa 3.’sü(İzmir10-12 şubat)

Gökay Kıratlı, Gençler takım kata Avrupa 3.’sü (İzmir10-12 şubat)

Umut Denizci, Gençler takım kata Avrupa 3.’sü (İzmir10-12 şubat)

Bigem Giroğlu, Yıldızlar Balkan Kata Şampiyonu (1 Temmuz Romanya)

Feyza Can, Yıldızlar Balkan Kumite takım Şampiyonu (1 Temmuz Romanya)

Emre İpek, Yıldızlar Balkan Kumite 3.’sü (1 Temmuz Romanya)

İsmail Keskin, Yıldızlar Balkan Kumite takım 3.’sü (1 Temmuz Romanya)

Aykut Usda, Yıldızlar Balkan Kumite takım 3.’sü (1 Temmuz Romanya)

GÜREŞ

2006-2007 Sezonu Gençler Greko-Romen Türkiye Şampiyonu (Kayseri-17-18 Şubat)

2006-2007 sezonu Gençler Serbest Stil Türkiye Şampiyonu (Antalya 19-22 Şubat)

2006-2007 sezonu Yıldızlar serbest ve Greko Türkiye 3.’sü (Ankara 18-19 Mayıs)

2006-2007 Sezonu Büyükler Serbest stil Türkiye 4.’sü

2006-2007 Sezonu Büyükler Greko-Romen Türkiye 2, si (2-3 Aralık 2007 Ankara)

Hamza Yerlikaya; 2007 Dünya Kupası 3.’sü (Milli Takım Antalya 24-25 şubat)

Serkan Özden; 2007 Dünya Kupası 3.’sü (Milli Takım Antalya 24-25 şubat)

Şeref Tüfenk; 2007 Dünya Kupası 3.’sü (Milli Takım Antalya 24-25 şubat

Harun Bozoğlu; 2007 Dünya Kupası 3.’sü (Milli Takım Antalya 24-25 şubat)

Emrah KUŞ: 2007 Gençler Avrupa Şampiyonu

TAEKWANDO

Büyüklerde Bahri Tanrıkulu, Kadriye Selimoğlu, Zeynep Duran, Gamze Uysal Türkiye Şampiyonu, Arzu Kaygusuz Türkiye 2.’si, Ertan Baştuğ, Tunç Tanrıkulu, Sibel Yıldırım Türkiye 3.sü oldu.

Büyükler Türkiye Şampiyonası Bayan Takım 2. si 15-18 Kasım 2007 Konya)

Yıldızlarda Ece Altan Türkiye 2.’si

Gençler ve Minikler Türkiye Şampiyonasında sporcularımız derece elde edemedi.

- Hamide Bıkçın: Dünya 2.’si (Pekin/Çin)

- Bahri Tanrıkulu: Dünya Şampiyonu (Pekin/ Çin)



BASKETBOL

Büyük Erkek takım İstanbul Ligi’ni grubu 1. bitirdi

Genç Erkek takım İstanbul Ligi’ni grubu 1. bitirdi.

Yıldız Erkek takım İstanbul Ligi’ni grubu 2. bitirdi

Küçük Erkek takım İstanbul Ligi’ni grubu 1. bitirdi.

Junior Erkek takım İstanbul Ligi’nde 130 takım arasında ilk 32 takım arasına girdi. Avcılarda düzenlenen turnuvada ise 4. oldu.