2012 Yılı Başarı Raporu

06 Şubat 2013 Çarşamba

2012 YILI BAŞARI RAPORUMUZ

 

VOLEYBOL

Aroma Erkekler Voleybol Ligi’nde mücadele eden takımımız 2011-2012 sezonunu 6. sırada tamamladı ve ülkemizi Balkan Şampiyonası’nda temsil etme hakkı kazandı. Romanya’da düzenlenen şampiyonada Balkan Şampiyonu olarak ülkemizi Challenge Cup’ta temsil etti. (Eylül 2012)

2011-2012 sezonu Deplasmanlı Gençler Ligi’nde Fenerbahçe ile karşı karşıya gelen Erkek Voleybol takımımız rakibini 3-1 mağlup ederek 11’de 11 yapıp 32 puanla üst üste 3. Türkiye Şampiyonluğu’na ulaştı. (Ocak 2012 İstanbul)

Ankara'da yapılan Türkiye Voleybol Şampiyonası'nda Halkbank ile karşı karşıya gelen Genç Erkek takımımız rakibini 3-0 yenerek Türkiye 3.’sü olmayı başardı.

Ankara’da yapılan Küçük Erkekler Voleybol Türkiye Şampiyonası’nda Bursa Voleybol ile karşı karşıya gelen takımımız rakibine 3-1 yenilerek Türkiye 6.'sı oldu

 

ATLETİZM

Uluslararası Londra Maratonu'nda Milli forma altında mücadele eden atletimiz Bekir Karayel,2.13.21’lik derecesiyle 16. olarak Olimpiyat A Barajını geçti.

Kuşadası’nda yapılan Türkiye Kros Ligi Finali 2. etabında başarılı bir performans ortaya koyarak ilk 4 sıraya ambargo koyan sporcularımız takım halinde Türkiye Şampiyonu olmayı başardı.(Mart 2012)

Samsun'da düzenlenen 19 Mayıs Yarı Maratonu'nda takım sıralamasında şampiyonluğa ulaşan Atletizm takımımızda yer alan sporcularımızdan Ali Haydar Tekgöz Türkiye Şampiyonu, Fatih Bilgiç ise Türkiye 3.’sü oldu. (Mayıs 2012)

İzmit’te düzenlenen Uluslararası Çayırova Yarı Maratonu’nda mücadele eden Atletlerimizden Ali Haydar Tekgöz 1. olarak altın, Erkan Kuş ise 2. olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Avrupa Kulüpler Kros Şampiyonası 5.’si (İspanya Şubat 2012)

Bekir Karayel: Balkan Şampiyonu (Darıca Mart 2012)

Ali Haydar Tekgöz: Balkan 2.’si (Darıca Mart 2012)

Fatih Bilgiç: Balkan 3.’sü (Darıca Mart 2012)

Hasan Pak; Darıca Yarı Maratonu 3.’sü (Darıca Ekim 2012)

 

KARATE

Düzce'de düzenlenen Türkiye Kulüplerarası Karate Şampiyonası’nda Büyük Bay Kata Takımımız Türkiye Şampiyonu olurken, Büyük Bayan Kata Takımımız ise Türkiye 3.’sü oldu. Büyük Bay Kumite dalında ise takımımız Kaski ve Susurluk’un ardından Türkiye 3.’sü oldu.

Ümit-Genç Bay Kumite dalında ise Türkiye Şampiyonu olan ekibimiz, Ümit-Genç Bay Kata dalında Akbulut Gençlikspor ve Kaptan Karate’nin ardından Türkiye 3.’sü oldu. (Mayıs 2012)

Bursa’da yapılan Ümit, Genç ve 21 Yaş altı Türkiye Karate Şampiyonası’nda sporcularımız 3 altın, 3 gümüş ve 5 bronz olmak üzere toplam 11 madalya alarak genel klasmanda Türkiye Şampiyonu olmayı başardı.(Ocak 2012)

Rusya’da yapılan Ümit-Genç ve Büyükler Avrupa Bölgeler Karate Şampiyonası’nda mücadele eden Genç Erkek Kumite takımımız finalde Estonya temsilcisini mağlup ederek şampiyonluğa ulaşıp altın madalyanın sahibi oldu.(Moskova Haziran 2012)

Uğur Aktaş Gençler Avrupa Şampiyonu (Bakü Şubat 2012)

Ali Sofuoğlu Gençler Avrupa 2.si, Takım Avrupa 3.’sü (Bakü Şubat 2012)

Selim Sofuoğlu Genç Takımlar Avrupa 3.’sü (Bakü Şubat 2012)

İbrahim Enes Sefa, Genç Takımlar Avrupa 3.’sü (Bakü Şubat 2012)

Aykut Usda; Avrupa Büyükler Kumite takım şampiyonası 2. (İspanya Mayıs 2012), Büyükler Dünya Şampiyonası Kumite Takım Şampiyonası 2. (Fransa Ekim 2012)

Ali Sofuoğlu; Avrupa Büyükler Kata takım şampiyonası 3. (İspanya Mayıs 2012)

 

GÜREŞ

Ankara’da yapılan Kulüpler arası Büyükler Greko-Romen ferdi Türkiye Şampiyonası’nda sporcularımız 4 altın, 3 gümüş ve 5 bronz olmak üzere toplam 12 madalya kazanarak takım halinde 66 puanla şampiyon olmayı başardı. Ankara’da yapılan Serbest Güreş ferdi Türkiye Şampiyonası’nda sporcularımızdan Yakup Gör Türkiye 2.’si, Servet Coşkun ve Abdullah Güngör ise Türkiye 3.’sü olurken, takım tasnifinde derece yapamadık.

Antalya’da yapılan Genç Erkekler Greko-Romen Türkiye Güreş Şampiyonası’nda 3 altın, 3 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 8 madalya alarak 67 puan toplayan takımımız Türkiye Şampiyonu oldu.(Mart 2012)

Bursa’da yapılan Spor Toto Yıldız Erkekler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’nda 2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz olmak üzere 4 madalya alan ekibimiz takım halinde 37 puan toplayarak Türkiye 2.’si oldu. (Nisan 2012)

Kayseri’de yapılan Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda Greko-Romen takımımız 3 altın ve 3 gümüş olmak üzere toplam 6 madalya alarak topladığı 54 puanla takım halinde şampiyonluğa ulaştı.(Nisan 2012)

Ramazan Şahin: Olimpiyat 5.’si (Londra Ağustos 2012)

Ali Nail Arslan Gençler Greko-Romen Avrupa 3.’sü (Hırvatistan Haziran 2012

Batuhan Bozkurt, Yıldızlar Greko-Romen Avrupa 3.’sü (Polonya Temmuz 2012)

Mehmet Volkan Asan: Yıldızlar Serbest Stil Dünya 3.’sü (Azerbaycan Ağustos 2012)

 

JUDO

Judo Spor Toto Süper Ligi müsabakalarının 4. Etap Final Müsabakaları Sakarya’da yapılırken Bayan ve Erkek takımlarımız Türkiye 3.’sü oldu.

Dilara Lokman Hekim: Gençler Avrupa Kupası Şampiyonu (Çek Cumhuriyeti Ağustos 2012), Gençler Avrupa Şampiyonu (Hırvatistan Eylül 2012) Büyükler Dünya Kupası 3.’sü (İstanbul Ekim 2012) 23 Yaş altı Avrupa Şampiyonu (Çek Cumhuriyeti Ekim 2012)

Dilara İncedayı: Gençler Avrupa Kupası Şampiyonu (Yunanistan Nisan 2012), Gençler Avrupa Kupası Şampiyonu (Çek Cumhuriyeti Ağustos 2012)

Büşra Akyol: Gençler Avrupa Kupası Şampiyonu (Yunanistan Nisan 2012)

Betül Aydın: Gençler Avrupa Kupası 2.’si (Yunanistan Nisan 2012), Gençler Avrupa Kupası 2.’si (Hırvatistan Eylül 2012)

Ahmet Şahin Kaba: Gençler Avrupa Kupası 3.’sü (Yunanistan Nisan 2012), Gençler Avrupa Kupası 2.’si (Çek Cumhuriyeti Ağustos 2012), Gençler Avrupa Kupası 3.’sü (Hırvatistan Eylül 2012)

Büşra Katipoğlu; Takımlar Avrupa 3.’sü (Rusya Nisan 2012)

Batuhan Efemgil: Gençler Avrupa Kupası 3.’sü (Almanya  Ağustos 2012)

 

BASKETBOL

Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde mücadele turuncu-lacivertli ekibimiz 2011-2012 sezonunu 54 puanla 12. sırada tamamladı. (Nisan 2012)

Genç Erkek takım İstanbul Ligi’ni 6. sırada tamamladı.

Yıldız Erkek takım İstanbul Ligi’nde play-aut oynadı ve ligde kaldı.

Küçük Erkek takım İstanbul Ligi’ni 8. sırada tamamladı.

MASA TENİSİ

Masa Tenisi Süper Lig 8. ve son etabında Erkek takımımız zirveyi paylaştığı Fenerbahçe’yi 4-1 mağlup ederek Türkiye Şampiyonu olurken, Bayan takımımız sezonu Türkiye 5.’si olarak tamamladı. (Mayıs 2012 Eskişehir)

Kütahya’da yapılan 2. Lig 4. Etap maçları sonunda başarılı bir performans ortaya koyan Masa Tenisi B Erkek Takımımız 1. lige çıkmayı başardı.(Nisan 2012)

Samsun’da yapılan Gençler takım ve ferdi Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası’nda takım halinde 6. olan kulübümüz sporcularından Batuhan Uluçak ve Sanem Şahin ise Türkiye 3.’sü oldu. (Mayıs 2012)

Amasya’da yapılan Masa Tenisi Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda kulübümüz takımlarda Türkiye 2.’si olurken, ferdilerde ise sporcumuz Batuhan Ulucak Türkiye Şampiyonu, Kerem Karaman ise Türkiye 3.’sü oldu.(Mayıs 2012)

Bayrampaşa Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Türkiye Kupası’nda Takımlar kategorisinde Erkek takımımız Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın ardından Türkiye 3.’sü oldu. Bayan takımımız ise 10. Sırada yer aldı. Ferdi maçlarda sporcularımızdan Erkeklerde Ahmet Li 1., Gencay Menge ise 2. olurken, Bayanlarda ise sporcumuz Sanem Ezgi Şahin finalde Melek Hu’ya yenilerek 2. oldu.

Çiftler müsabakalarında ise Ahmet Li ve Gencay Menge ikilisinden oluşan takımımız finalde Beşiktaş’tan Safa Avcı ve Halil Hacı ikilisine yenilerek bu kategoride 2. oldu. (Haziran 2012)

Avrupa Masa Tenisi Birliği (ETTU) Kupası’nda mücadele eden Erkek takımımız, 4.tur müsabakasında Fransa’nın La Romagne takımına 3-0 yenilerek çeyrek final şansını kaybedip kupaya veda etti.

BUZ PATENİ

İzmir’de yapılan Artistik Buz Pateni Spor Toto Federasyon Kupası ve Teşvik Şampiyonası’nda sporcularımız başarılı bir performans ortaya koyarak takım halinde Türkiye 3.’sü oldu. (Mayıs 2012)

Bulgaristan’da yapılan Artistik Buz Pateni Uluslararası Denkova Staviski yarışlarında kulübümüz sporcuları 4 altın, 2 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 10 madalya kazandı.(Aralık 2012)

TAEKWONDO

Bursa'da düzenlenen Türkiye Kulüplerarası Tekvando Şampiyonası’nda Bayan takımımız 4., Erkek takımımız 6. olurken, Genel Klasmanda ise şampiyonayı 1 gümüş ve 6 bronz madalya ile 5. olarak tamamladık.

Servet TAZEGÜL: Olimpiyat Şampiyonu (Londra 2012 Ağustos)

Bahri TANRIKULU: Olimpiyat 5. si (Londra 2012 Ağustos)

Büşra Genç Ümitler Türkiye 2.’si, Balkan 3.’sü (Bosna Hersek 2012 Eylül)

Gamze Uysal Türkiye 2.’si

Atabey Güllü Türkiye 3.’sü

Adil Türk Türkiye 3.’sü

Ebru Yümlü Gençler Türkiye Şampiyonu

Halil İbrahim Gürcan Gençler Türkiye 3.’sü

Adem Necdet Behçet Gençler Türkiye 3.’sü

Büşra Genç Ümitler Türkiye 2.’si, Balkan 3.’sü (Bosna Hersek 2012 Eylül)

Menekşe Çelik Ümitler Türkiye 3.’sü

Necmi Karaca Ümitler Türkiye 3.’sü

 

TEKERLEKLİ SANDALYE CURLİNG

Kulübümüz Türk spor tarihinde bir ilke imza atarak, engelli kış sporu branşı olan Tekerlekli Sandalye Curling branşını kurup ülkemizi, Finlandiya’da düzenlenen Dünya Şampiyonası Elemeleri’nde temsil etmenin onurunu yaşamıştır.