CELALETTİN DENİZTOKER
 
  1958 yılında İstanbul’da doğan Celalettin Deniztoker evli ve 1 çocuk babasıdır. Kendisi ilkokul tahsilini Küçük Piyale İlkokulunda, orta okul tahsilini Pirireis Ortaokulu’nda ve lise öğrenimini ise Kasımpaşa Lisesi’nde tamamlamıştır. Sporla çocukluk ve gençlik yıllarından itibaren ilgilenen Deniztoker, aynı zamanda 1982 yılında Anadolu Hisarı Gençlik ve Spor Akademisinden mezun olmuştur.
            Tüm yaşamı boyunca sporla iç içe olan Deniztoker; Kasımpaşa, Galatasaray, Mecidiyeköy ve Erokspor Kulüplerinde Amatör futbol oynamıştır. Aktif Futbol yaşantısının ardından sporla olan bağları devam eden Deniztoker, futbolcu olarak yer aldığı Erokspor Kulübü’nde bu kez Antrenörlük ve Yöneticilik yapmıştır.
          2006 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kuruluna giren Deniztoker, 2014 yılına kadar bu görevine devam etmiş ve bu süreçte Atletizm ve Futbol Altyapı sorumlusu olarak görev yapmıştır. Ayrıca, Başakşehirspor Futbol Kulübü bünyesinde de 2014 – 2018 yılları arasında Altyapı Direktörlüğü görevinde bulunmuştur.
Bununla birlikte, Yönetim Kurulu üyesi olarak Buz Pateni ve Atletizm Federasyonları çatısı altında da sorumluluklar üstlenen Deniztoker, 2018 yılında Başkanlığına seçildiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübündeki görevinin yanı sıra Kültür Aş bünyesinde yer alan Yerebatan ve Şerefiye Sarnıçlarının da yöneticiliğini yapmaktadır.
 
S Takım O P
1 FENERBAHÇE BEKO 24 45
2 ANADOLU EFES 24 45
3 TOFAŞ 25 42
4 GALATASARAY DOĞA SİGORTA 24 39
5 BEŞİKTAŞ SOMPO JAPAN 25 39
6 TÜRK TELEKOM 24 38
7 GAZİANTEP BASKETBOL 24 38
8 PINAR KARŞIYAKA 25 36
Detayı
S Takım O P
1 HALKBANK 22 56.4
2 ARKAS SPOR 22 48.4
3 GALATASARAY 22 45.1
4 M.MİLLİ PİYANGO 22 42.2
5 FENERBAHÇE 22 40.0
6 İSTANBUL BBSK 22 39.0
7 TOKAT BELEDİYE PLEVNE 22 36.0
8 ZİRAAT BANKASI 22 34.3
Detayı

2006 Yılı Başarı Raporu

21 Eylül 2011 Çarşamba

2005 -2006 YILI TAKIMLARIMIZIN YURT İÇİ VE YURT DIŞI PERFORMANSLARI

FUTBOL
- Türkiye İkinci Futbol Ligi A Kategorisi’nde mücadele eden profesyonel takımımız 2005-2006 futbol sezonunu 7. bitirdi. 2006-2007 sezonunun ilk yarısını 3. sırada tamamladı.
- Süper Genç 2005-2006 futbol sezonu play-off grubunu 6. bitirdi. 2006-2007 sezonunun ilk yarısını lider tamamladı.
- Amatör takım 2005-2006 futbol sezonunda ligi 2. sırada tamamladı
- B Genç takım 2005-2006 futbol sezonunda ligi 5. sırada tamamladı.
- Yıldız Genç takım 2005-2006 futbol sezonu ligi 6. sırada tamamladı.
- Minik takım 2005-2006 futbol sezonunu 3. sırada tamamladı.
- Mini Minik Takım 2005-2006 futbol sezonunu 3. sırada tamamladı.

VOLEYBOL
• A Erkek Voleybol takımı Türkiye Ligi’ni 4. sırada tamamlayarak 04-07 Ocak 2007 tarihlerinde Bulgaristan’da yapılan CEV Kupası’nda grupta Polanya temsilcisine (3-1) yenilip Bulgar ve Sırp ekiplerini (3-0) mağlup edip ikinci olarak elendi.
• 2006-2007 Sezonunda ise grubu ilk 4 içinde tamamlayarak bir üst gruba yükseldi.
- Genç erkek takımımız İstanbul şampiyonu, Türkiye 8.’si oldu
- Yıldız Erkek takımımız İstanbul 4.’sü, Türkiye 16.’sı
- Küçük Erkek Takımımız İstanbul 2.’si, Türkiye 2.’si oldu.
- Genç Kız takımımız İstanbul 10.’su
- Yıldız Kız Takımımız İstanbul 16.’sı
- Küçük Kız takımımız İstanbul 16.’sı olarak ligi tamamladı.

GÜREŞ
- Türkiye Greko-Romen Güreş Birinci Ligi’nde mücadele eden ekibimiz finalde Askispor’u mağlup ederek 9. Türkiye Şampiyonluğuna ulaştı ve ülkemizi Avrupa Kupalarında temsil etme hakkını elde etti.
- Sırbistan’da düzenlenen şampiyonada Avrupa 3.sü oldu. (2-3 Aralık 2006)
- Türkiye Serbest Güreş 2. Ligi’nde mücadele eden takımımız sezonu şampiyonlukla kapatarak Türkiye 1. Ligi’ne yükseldi.
- Türkiye Gençler Serbest Ligi’nde takımımız Türkiye 2. si oldu.
- Türkiye Gençler Greko-Romen Stilde takımımız şampiyon oldu.
- Yıldız erkek Greko-Romen Güreş takımı lig statüsünde Türkiye 3.’sü, ferdi statüde ise Türkiye Şampiyonu oldu.
- Türkiye Minikler Greko-Romen stil ferdi müsabakalarda takımımız Türkiye Şampiyonu oldu.
Sporcuların Avrupa dereceleri
- -Hamza Yerlikaya; Dünya Kupası Şampiyonu (Budapeşte), Avrupa Şampiyonu (Rusya)
- Yekta Yılmaz Gül: Dünya Kupası Şampiyonu (Budapeşte)
- Şeref Eroğlu; Dünya Kupası Şampiyonu (Budapeşte), Avrupa 3.’sü (Rusya)
- Bünyamin Emik; Dünya Kupası Şampiyonu (Budapeşte)
- Bayram Özdemir: Dünya Kupası Şampiyonu (Budapeşte)
- Muhammet Yücedağ: Dünya Kupası Şampiyonu (Budapeşte)
- Cenk İldem; Gençler Avrupa Şampiyonu (Macaristan)
- Harun Bozoğlu: Gençler Avrupa 2.’si (Macaristan)
- Muhammet Sadık KESKİN: Yıldızlar Avrupa 3.’sü (İstanbul)
- Ferhat TEKİN: Yıldızlar Avrupa 3.’sü (İstanbul)

TEKVANDO
- Bayan takımımız Türkiye Şampiyonu olurken, erkek takımımız Türkiye 4.’sü oldu (Tokat)
- Esra AKBAŞ: Üniversiteler Arası Dünya Şamp.2.’si (İsp.), Avrupa Kupası Şamp. Tk.(İsveç)
- Bahri Tanrıkulu; Avrupa 2.’si (Almanya)
- Kadriye SELİMOĞLU: Avrupa Kupası Şampiyonu Milli Tk.(İsveç)
- Azize TANRIKULU: Avrupa Kupası Şampiyonu Milli Tk.(İsveç)
- -2006 Mart Uluslar arası Tekvando Turnuvası (Hollanda)
- Kadriye Selimoğlu 2.
- Nilay Hande Kocadağ 3.

JUDO
- Büyük Erkek takımımız İzmir’de yapılan müsabakalarda 1. olarak 13. kez Türkiye Şampiyonu oldu.
- Judo takımımız Macaristan’da yapılan Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Dörtlü Finalinde Avrupa 4.’sü oldu. (21.10.2006 Macaristan (Budapeşte)
- Finlandiya’da yapılan Avrupa Şampiyonası’nda sporcumuz Neşe Şensoy Yıldız Avrupa 2.’si oldu.
- Feyyaz Yazıcı; Ümitler Balkan 3.’sü (Makedonya)
- Nazlıcan Özerler; Ümitler Balkan 2.’si (Makedonya)
- Fatih Terim; Gençler Balkan 3.’sü (Makedonya)

ATLETİZM
- Erkek takımımız Türkiye Kros Ligi’ni 2. sırada tamamladı.
- İspanya`da yapılan Avrupa Şamp.Kulüpler Kupası Kros Yarışmaları`nda 7. olduk. (05.02.2006 İspanya (Coceres)
- Atletlerimiz İstanbul B.Ş. Belediyesi Başkanlık Kupası’nı takım halinde 1. bitirdi.
- Milli egemenlik koşusunda sporcularımızdan Abdülkadir Türk 1., Ali Topkara 2. oldu.
- Trabzon Uluslar arası Yarı Maratonunda Ahmet Yavuz 2., Ali Topkara 3. oldu.
- Balıkesir’de yapılan Türkiye Yarı Maraton Şampiyonası’ında takım 2. olurken Abdülkadir Türk de ferdi müsabakalarda 2. oldu.
- Romanya’da yapılan Balkan Şampiyonası’nda sporcularımızdan Ali Topkara 2., Abdül Kadir Türk ise Balkan 3.’sü oldu.

MASA TENİSİ
- Süper Lig
- Sezonu Erkek takım 3., bayan takım 4. bitirdi
- Uluslar arası açık Turnuva (Çek Cum. 2006)
- Peng fei-Gencay Menge-Hasan Doğan takım şampiyonu (Milli Takım)
- Peng fei tekler şampiyonu
- Peng fei-Gencay çiftlerde 3.
- Yıldızlar (2006 İzmir)
- Erkek Takım Türkiye Şampiyonu (Selim-Berker-Anıl-Yunus, Canberk)
- Selim-Berker çiftler Türkiye 3.’sü
Gençler (2006 Adapazarı)
- A Erkek Takım Türkiye Şampiyonu
- B Erkek Takım Türkiye 2.’si
- Bayan takım Türkiye 4.’sü
- Peng Fei Türkiye Şampiyonu (Ferdi)
- Gencay Menge Türkiye 2.’si
- Hasan Doğan Türkiye 3.’sü
- Peng fei ve Gencay çiftler Türkiye Şampiyonu
- Derya Üzgen-Banu Çiftlerde Türkiye Şampiyonu
- Derya Üzgen Tek bayanlarda Türkiye 3.’sü oldu.
- Minikler (2006 Ankara)
- A Erkek Takım Türkiye Şampiyonu (Selim-Ahmet-Oğuzhan)
- Selim Güler Türkiye Şampiyonu (Ferdi)
- Türkiye Kupası (2006 Bursa)
- Erkek ve Bayan takım Türkiye 3.’sü
- Safa Avcı ve Peng Fei Jiang Çiftler Türkiye Şampiyonu
- Safa Avcı ferdi Türkiye 2.’si
- Peng Fei Jiang ferdi Türkiye 3.’sü
- Balkan Şampiyonası (2006 Romanya)
- Peng Fei ferdi Balkan Şampiyonu
- Peng Fei – Gencay Menge Çiftler Balkan 2.’si
- Peng Fei – Gencay Menge – Hasan Doğan Takım Balkan 2.’si

KARATE
- Takımımız 2006 Avrupa Kulüpler arası Bölgeler Karate Şampiyonu oldu.
- Sporcuların almış olduğu dereceler
- Zeki Demir; Büyükler Avrupa Şampiyonu (Norveç – Ferdi ve Takım)
- Yaser Şahintekin;Gençler Avrupa Şamp(Sırbistan),Büyükler Avrupa Şamp.(Norveç–Takım)
- Yücel Gündoğdu; Büyükler Avrupa Şampiyonu (Norveç – Takım)
- Yusuf Başer; Büyükler Avrupa Şampiyonu (Norveç – Takım)
- Yavuz Karamollaoğlu; Büyükler Avrupa Şampiyonu (Norveç – Takım)
- Ömer Kemaloğlu; Gençler Avrupa 3.’sü (Sırbistan), Büyükler Avrupa 2.’si - Norveç
- Mısra Zehra Koç; Ümitler Avrupa 3.’sü (Sırbistan)
- Seçkin Can; Ferdi Balkan 3.’sü (Bosna Hersek)
- Umut Denizci; Takım Balkan 2.’si (Bosna Hersek)
- Orçun Duman; Takım Balkan 2.’si (Bosna Hersek)
- Gökay Kıratlı; Takım Balkan 2.’si (Bosna Hersek)
- Mehnur Neziroğlu; Ferdi Balkan 3.’sü, Takım Balkan 2.’si (Bosna Hersek)
- Aykut USDA; Balkan Şampiyon
- Bigem GİROĞLU; Balkan 3.’sü

BASKETBOL
- Büyük Erkek takım İstanbul Ligi grup maçlarını 4.bitirdi
- Genç Erkek takım grup maçlarını 1. bitirdi ve play-off grubunda 2. oldu.
- Yıldız Erkek takım İstanbul Ligi grup maçlarını 3. bitirdi.

film izle kocaeli katlanır cam kacaeli cam balkon