BAHATTİN ULUSAN
S Takım O P
1 TOFAŞ 6 12
2 ESKİŞEHİR BASKET 6 11
3 FENERBAHÇE DOĞUŞ 6 10
4 ANADOLU EFES 6 10
5 BEŞİKTAŞ SOMPO JAPAN 6 10
6 GALATASARAY ODEABANK 6 9
7 İSTANBUL BBSK 6 9
8 DARÜŞŞAFAKA BASKETBOL 6 9
Detayı
S Takım O P
1 ZİRAAT BANKASI 9 28.2
2 İSTANBUL BBSK 9 24.2
3 ARKAS SPOR 9 23.4
4 HALKBANK 9 22.1
5 FENERBAHÇE 8 19.7
6 M.MİLLİ PİYANGO 9 16.4
7 GALATASARAY HDI SİGORTA 9 11.6
8 İNEGÖL BLD. 9 10.0
Detayı

2006 Yılı Başarı Raporu

21 Eylül 2011 Çarşamba

2005 -2006 YILI TAKIMLARIMIZIN YURT İÇİ VE YURT DIŞI PERFORMANSLARI

FUTBOL
- Türkiye İkinci Futbol Ligi A Kategorisi’nde mücadele eden profesyonel takımımız 2005-2006 futbol sezonunu 7. bitirdi. 2006-2007 sezonunun ilk yarısını 3. sırada tamamladı.
- Süper Genç 2005-2006 futbol sezonu play-off grubunu 6. bitirdi. 2006-2007 sezonunun ilk yarısını lider tamamladı.
- Amatör takım 2005-2006 futbol sezonunda ligi 2. sırada tamamladı
- B Genç takım 2005-2006 futbol sezonunda ligi 5. sırada tamamladı.
- Yıldız Genç takım 2005-2006 futbol sezonu ligi 6. sırada tamamladı.
- Minik takım 2005-2006 futbol sezonunu 3. sırada tamamladı.
- Mini Minik Takım 2005-2006 futbol sezonunu 3. sırada tamamladı.

VOLEYBOL
• A Erkek Voleybol takımı Türkiye Ligi’ni 4. sırada tamamlayarak 04-07 Ocak 2007 tarihlerinde Bulgaristan’da yapılan CEV Kupası’nda grupta Polanya temsilcisine (3-1) yenilip Bulgar ve Sırp ekiplerini (3-0) mağlup edip ikinci olarak elendi.
• 2006-2007 Sezonunda ise grubu ilk 4 içinde tamamlayarak bir üst gruba yükseldi.
- Genç erkek takımımız İstanbul şampiyonu, Türkiye 8.’si oldu
- Yıldız Erkek takımımız İstanbul 4.’sü, Türkiye 16.’sı
- Küçük Erkek Takımımız İstanbul 2.’si, Türkiye 2.’si oldu.
- Genç Kız takımımız İstanbul 10.’su
- Yıldız Kız Takımımız İstanbul 16.’sı
- Küçük Kız takımımız İstanbul 16.’sı olarak ligi tamamladı.

GÜREŞ
- Türkiye Greko-Romen Güreş Birinci Ligi’nde mücadele eden ekibimiz finalde Askispor’u mağlup ederek 9. Türkiye Şampiyonluğuna ulaştı ve ülkemizi Avrupa Kupalarında temsil etme hakkını elde etti.
- Sırbistan’da düzenlenen şampiyonada Avrupa 3.sü oldu. (2-3 Aralık 2006)
- Türkiye Serbest Güreş 2. Ligi’nde mücadele eden takımımız sezonu şampiyonlukla kapatarak Türkiye 1. Ligi’ne yükseldi.
- Türkiye Gençler Serbest Ligi’nde takımımız Türkiye 2. si oldu.
- Türkiye Gençler Greko-Romen Stilde takımımız şampiyon oldu.
- Yıldız erkek Greko-Romen Güreş takımı lig statüsünde Türkiye 3.’sü, ferdi statüde ise Türkiye Şampiyonu oldu.
- Türkiye Minikler Greko-Romen stil ferdi müsabakalarda takımımız Türkiye Şampiyonu oldu.
Sporcuların Avrupa dereceleri
- -Hamza Yerlikaya; Dünya Kupası Şampiyonu (Budapeşte), Avrupa Şampiyonu (Rusya)
- Yekta Yılmaz Gül: Dünya Kupası Şampiyonu (Budapeşte)
- Şeref Eroğlu; Dünya Kupası Şampiyonu (Budapeşte), Avrupa 3.’sü (Rusya)
- Bünyamin Emik; Dünya Kupası Şampiyonu (Budapeşte)
- Bayram Özdemir: Dünya Kupası Şampiyonu (Budapeşte)
- Muhammet Yücedağ: Dünya Kupası Şampiyonu (Budapeşte)
- Cenk İldem; Gençler Avrupa Şampiyonu (Macaristan)
- Harun Bozoğlu: Gençler Avrupa 2.’si (Macaristan)
- Muhammet Sadık KESKİN: Yıldızlar Avrupa 3.’sü (İstanbul)
- Ferhat TEKİN: Yıldızlar Avrupa 3.’sü (İstanbul)

TEKVANDO
- Bayan takımımız Türkiye Şampiyonu olurken, erkek takımımız Türkiye 4.’sü oldu (Tokat)
- Esra AKBAŞ: Üniversiteler Arası Dünya Şamp.2.’si (İsp.), Avrupa Kupası Şamp. Tk.(İsveç)
- Bahri Tanrıkulu; Avrupa 2.’si (Almanya)
- Kadriye SELİMOĞLU: Avrupa Kupası Şampiyonu Milli Tk.(İsveç)
- Azize TANRIKULU: Avrupa Kupası Şampiyonu Milli Tk.(İsveç)
- -2006 Mart Uluslar arası Tekvando Turnuvası (Hollanda)
- Kadriye Selimoğlu 2.
- Nilay Hande Kocadağ 3.

JUDO
- Büyük Erkek takımımız İzmir’de yapılan müsabakalarda 1. olarak 13. kez Türkiye Şampiyonu oldu.
- Judo takımımız Macaristan’da yapılan Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Dörtlü Finalinde Avrupa 4.’sü oldu. (21.10.2006 Macaristan (Budapeşte)
- Finlandiya’da yapılan Avrupa Şampiyonası’nda sporcumuz Neşe Şensoy Yıldız Avrupa 2.’si oldu.
- Feyyaz Yazıcı; Ümitler Balkan 3.’sü (Makedonya)
- Nazlıcan Özerler; Ümitler Balkan 2.’si (Makedonya)
- Fatih Terim; Gençler Balkan 3.’sü (Makedonya)

ATLETİZM
- Erkek takımımız Türkiye Kros Ligi’ni 2. sırada tamamladı.
- İspanya`da yapılan Avrupa Şamp.Kulüpler Kupası Kros Yarışmaları`nda 7. olduk. (05.02.2006 İspanya (Coceres)
- Atletlerimiz İstanbul B.Ş. Belediyesi Başkanlık Kupası’nı takım halinde 1. bitirdi.
- Milli egemenlik koşusunda sporcularımızdan Abdülkadir Türk 1., Ali Topkara 2. oldu.
- Trabzon Uluslar arası Yarı Maratonunda Ahmet Yavuz 2., Ali Topkara 3. oldu.
- Balıkesir’de yapılan Türkiye Yarı Maraton Şampiyonası’ında takım 2. olurken Abdülkadir Türk de ferdi müsabakalarda 2. oldu.
- Romanya’da yapılan Balkan Şampiyonası’nda sporcularımızdan Ali Topkara 2., Abdül Kadir Türk ise Balkan 3.’sü oldu.

MASA TENİSİ
- Süper Lig
- Sezonu Erkek takım 3., bayan takım 4. bitirdi
- Uluslar arası açık Turnuva (Çek Cum. 2006)
- Peng fei-Gencay Menge-Hasan Doğan takım şampiyonu (Milli Takım)
- Peng fei tekler şampiyonu
- Peng fei-Gencay çiftlerde 3.
- Yıldızlar (2006 İzmir)
- Erkek Takım Türkiye Şampiyonu (Selim-Berker-Anıl-Yunus, Canberk)
- Selim-Berker çiftler Türkiye 3.’sü
Gençler (2006 Adapazarı)
- A Erkek Takım Türkiye Şampiyonu
- B Erkek Takım Türkiye 2.’si
- Bayan takım Türkiye 4.’sü
- Peng Fei Türkiye Şampiyonu (Ferdi)
- Gencay Menge Türkiye 2.’si
- Hasan Doğan Türkiye 3.’sü
- Peng fei ve Gencay çiftler Türkiye Şampiyonu
- Derya Üzgen-Banu Çiftlerde Türkiye Şampiyonu
- Derya Üzgen Tek bayanlarda Türkiye 3.’sü oldu.
- Minikler (2006 Ankara)
- A Erkek Takım Türkiye Şampiyonu (Selim-Ahmet-Oğuzhan)
- Selim Güler Türkiye Şampiyonu (Ferdi)
- Türkiye Kupası (2006 Bursa)
- Erkek ve Bayan takım Türkiye 3.’sü
- Safa Avcı ve Peng Fei Jiang Çiftler Türkiye Şampiyonu
- Safa Avcı ferdi Türkiye 2.’si
- Peng Fei Jiang ferdi Türkiye 3.’sü
- Balkan Şampiyonası (2006 Romanya)
- Peng Fei ferdi Balkan Şampiyonu
- Peng Fei – Gencay Menge Çiftler Balkan 2.’si
- Peng Fei – Gencay Menge – Hasan Doğan Takım Balkan 2.’si

KARATE
- Takımımız 2006 Avrupa Kulüpler arası Bölgeler Karate Şampiyonu oldu.
- Sporcuların almış olduğu dereceler
- Zeki Demir; Büyükler Avrupa Şampiyonu (Norveç – Ferdi ve Takım)
- Yaser Şahintekin;Gençler Avrupa Şamp(Sırbistan),Büyükler Avrupa Şamp.(Norveç–Takım)
- Yücel Gündoğdu; Büyükler Avrupa Şampiyonu (Norveç – Takım)
- Yusuf Başer; Büyükler Avrupa Şampiyonu (Norveç – Takım)
- Yavuz Karamollaoğlu; Büyükler Avrupa Şampiyonu (Norveç – Takım)
- Ömer Kemaloğlu; Gençler Avrupa 3.’sü (Sırbistan), Büyükler Avrupa 2.’si - Norveç
- Mısra Zehra Koç; Ümitler Avrupa 3.’sü (Sırbistan)
- Seçkin Can; Ferdi Balkan 3.’sü (Bosna Hersek)
- Umut Denizci; Takım Balkan 2.’si (Bosna Hersek)
- Orçun Duman; Takım Balkan 2.’si (Bosna Hersek)
- Gökay Kıratlı; Takım Balkan 2.’si (Bosna Hersek)
- Mehnur Neziroğlu; Ferdi Balkan 3.’sü, Takım Balkan 2.’si (Bosna Hersek)
- Aykut USDA; Balkan Şampiyon
- Bigem GİROĞLU; Balkan 3.’sü

BASKETBOL
- Büyük Erkek takım İstanbul Ligi grup maçlarını 4.bitirdi
- Genç Erkek takım grup maçlarını 1. bitirdi ve play-off grubunda 2. oldu.
- Yıldız Erkek takım İstanbul Ligi grup maçlarını 3. bitirdi.