BAHATTİN ULUSAN
S Takım O P
1 TOFAŞ 7 14
2 FENERBAHÇE DOĞUŞ 7 12
3 BEŞİKTAŞ SOMPO JAPAN 7 12
4 ESKİŞEHİR BASKET 7 12
5 ANADOLU EFES 7 11
6 DARÜŞŞAFAKA BASKETBOL 7 11
7 BANVİT 7 11
8 TRABZONSPOR 7 10
Detayı
S Takım O P
1 ZİRAAT BANKASI 10 30.2
2 ARKAS SPOR 10 26.4
3 İSTANBUL BBSK 10 25.2
4 HALKBANK 10 25.1
5 FENERBAHÇE 10 19.7
6 M.MİLLİ PİYANGO 10 16.4
7 GALATASARAY HDI SİGORTA 10 14.6
8 İNEGÖL BLD. 10 13.0
Detayı

2009 Yılı Başarı Raporu

21 Eylül 2011 Çarşamba

 TAKIM VE SPORCULARIMIZIN 2009 YILI DERECELERİ

FUTBOL
Futbol takımımız 2008-2009 sezonunu 42 puanla 9. sırada tamamladı. 2009-2010 sezonunun ilk yarısını 26 puanla 8. Sırada tamamladı.
Paf Takımımız 2008-2009 sezonunu 20 puanla 17. sırada tamamladı.
Süper Genç takımımız 2008-2009 sezonunu 34 puanla 7. sırada tamamladı.
B Genç takımımız 2008-2009 sezonunu 38 puanla 4. sırada tamamladı.
U-14 Akademi takımımız 2008-2009 sezonunu 7. sırada bitirdi.
U-15 Akademi takımımız 2008-2009 sezonunu 5. sırada bitirdi.
U-15 Yerel takımımız 2008-2009 sezonunu 6. sırada bitirdi.
U-14 Yerel takımımız 2008-2009 sezonunu 4. sırada bitirdi.
Minik takımımız İstanbul Ligi’ni 48 puanla 3. sırada tamamladı.

JUDO
İzmir’de 2009 Ocak ayına sarkan 2008 yılı Büyükler ferdi ve Kulüpler Türkiye Şampiyonası’nda finalde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni 6-1 mağlup eden Judo takımımız Türkiye Şampiyonluğu’na ulaştı.
Kurulduğu yıldan bu yana şampiyonluklara ambargo koyan Judo takımımız 2009 Yılının Aralık ayında Antalya Kemer’de yapılan Kulüpler Türkiye Şampiyonası’nda da aynı başarıyı tekrarladı ve Kocaeli Kağıtspor’u 3-2 mağlup ederek 14. Şampiyonluğuna ulaştı. Bayan Takımımız ise Türkiye 5.’si oldu.
Tunahan Şimşekçakan: Ümitler Balkan 3.’sü
Büşra Katipoğlu: Gençler Avrupa ve Balkan 3.’sü
Dilara İncedayı; Ümitler Avrupa 3.’sü (Slovenya Haziran)
Batuhan Efemgil; Ümitler Avrupa 3.’sü (Slovenya Haziran), Ümitler Dünya 3.’sü (Macaristan Ağustos)
Sezer Huysuz; Akdeniz Oyunları 3.’sü (İtalya Pescara Temmuz)
Kevser Çevik, Yıldızlar Balkan Şampiyonu

KARATE
İstanbul’da Ocak ayında düzenlenen Kulüpler Karate Türkiye Şampiyonası’nda finalde Kocaeli Kağıtspor’a 3-1 yenilen Kumite takımımız Türkiye 2.’si, Kata takımımız ise Türkiye Şampiyonu oldu. Bayan Kumite Takımımız da Türkiye 2.’si olmayı başardı.
İspanya’nın Madrid kentinde düzenlenen Kulüpler Avrupa Şampiyonası’nda 1. Olarak 6. Avrupa Şampiyonluğu’na ulaştı.
Aykut Usda, Ümitler Avrupa 3.’sü (2009 Ocak Fransa)
Hakan Yerebakan, Ümitler Avrupa 3.’sü (2009 Ocak Fransa)
İlyas Demir, Avrupa 3.’sü Ferdi (Hırvatistan 2009 Mayıs)
Serkan Yağcı, Avrupa 3.’sü Ferdi (Hırvatistan 2009 Mayıs), Akdeniz Oyunları 3.’sü (İtalya Haziran)Yusuf Başer, Avrupa şampiyonu takım (Hırvatistan 2009 Mayıs)
Yaser Şahintekin, Avrupa şampiyonu takım (Hırvatistan 2009 Mayıs)
Müslüm Baştürk, Avrupa şampiyonu takım (Hırvatistan 2009 Mayıs)
Murat Salih Kurnaz, Avrupa şampiyonu takım (Hırvatistan 2009 Mayıs)
Zeki Demir, Avrupa şampiyonu takım (Hırvatistan 2009 Mayıs)
Vildan Doğan, Akdeniz Oyunları 3.’sü (İtalya 2009 Haziran)

MASA TENİSİ
Bayan ve Erkek takımlarımız Süper Lig’i 3. sırada tamamladı. (2009 Mart)
Gençler Türkiye Şampiyonası (Mayıs 2009 Eskişehir)
Takımlarda Akpınar 1., İst.B.Ş.Bld. (A) 4. Oldu.
Çiftlerde, Uğur Aksoy Selim Güler ikilisi Türkiye 2.’si oldu.
Ferdilerde, Selim Güler 2., Umut Doğan 4. Oldu.
Yıldızlar Türkiye Şampiyonası (Mayıs 2009) Dereceye giremedik
Minikler Türkiye Şampiyonası (Haziran Kırklareli) 5. olduk.
Ettu Cup (Avrupa Kulüpler Şampiyonası) 2. Tura yükseldik. Devam ediyor.

ATLETİZM
Atletizm Takımımız 4 etap sonunda Türkiye Kros Ligi Şampiyonluğu’na ulaştı (2009 Mart)
Atletizm Takımımız 19 Mayıs Yarı Maratonu’nda Türkiye 2.’si oldu.
Ercan Muslu Balkan Dağ Koşusu’nda 2. oldu.
Selahattin Selçuk, Dünya Dağ Koşusu’nda takımlarda 1. oldu. (Eylül 2009 İtalya )

GÜREŞ
A Erkek takım Greko-Romen’de Ankara Aski’nin ardından Türkiye 2.’si, Serbestte ise Amasya Aski ve Ankara Şeker’in ardından Türkiye 3.’sü oldu. (Nisan 2009)
İzmir’de yapılan Türkiye Kulüplerarası Grekoromen Güreş Federasyon Kupası’nda takımımız 3 altın ve 6 bronz olmak üzere toplam 9 madalya ile şampiyonluğa ulaştı. (Aralık 2009)
Genç Erkek Greko-Romen ve Serbest Stil’de Türkiye 2.’si olarak ligi tamamladı. (Mart 2009)
Yıldız Erkek takım Ankara Büyükşehir’in ardından Türkiye 2.’si olarak ligi tamamladı. (Mayıs 2009)
Selçuk Çebi, Avrupa 3.’sü oldu. (Litvanya Nisan 2009)
Selçuk Çebi, Dünya Şampiyonu ( Danimarka Eylül 2009)
Şeref Tüfenk; Akdeniz Oyunları Şampiyonu (İtalya Haziran)
Serkan Özden; Akdeniz Oyunları Şampiyonu (İtalya Haziran), Dünya Şampiyonu (Milli Takım Danimarka eylül 2009)
Soner Sucu, Dünya Şampiyonu (Milli Takım Danimarka eylül 2009)
Musa Gürbüz; Gençler Avrupa 2.’si (Gürcistan Temmuz)
Serhat Balcı, (Dünya 3.’sü ferdi Danimarka Eylül 2009)


VOLEYBOL
A Erkek Voleybol takımımız ligi Arkas ve Ziraat Bankası’nın ardından 48 puanla 3. sırada tamamladı. (Mart 2009) Play-Offlarda Çeyrek Finalde Galatasaray’ı 2-1, Yarı Finalde Ziraat Bankası’nı 3-0 ve Finalde ise Fenerbahçe’yi seride 3-1 mağlup ederek tarihindeki ilk Türkiye Şampiyonluğu’na ulaştı. Ardından Süper Kupa finalinde Arkas’ı 3-1 yenerek ilk kez düzenlenen bu kupayı da müzesine ekledi. Voleybol takımımız ayrıca 2009-2010 sezonunun ilk yarısını 29 puanla zirvede bitirdi.
Deplasmanlı Genç Erkekler Ligi’nde mücadele eden Voleybol takımımız ligi Arkas’ın ardından 54 puanla 2. sırada tamamladı. (Mart 2009) 2009-2010 sezonunun ilk yarısını ise 27 puanla 2. Sırada bitirdi.
Genç Erkek takımımız finalde Tofaş’ı 3-1 mağlup ederek Türkiye Şampiyonu oldu. (Haziran 2009)
Yıldız Erkek takımımız İstanbul Şampiyonu olarak katıldığı Türkiye Şampiyonası’nda ilk 8’e kaldı.
Küçük Erkek takımımız İstanbul 4.’sü olarak katıldığı Türkiye Şampiyonası’nda ilk 16’ya kaldı.
Bayanlar Ligi’nde ise Küçük ve Yıldız Kız takımlarımız İstanbul Mahalli Ligi’nde mücadele edip dereceye giremedi.


BASKETBOL
Bölgesel Lig Final Grubu’nda 5. oldu.Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde mücadele ediyor.

TAEKWANDO
Erkek A Takım Türkiye Şampiyonu, Bayan A Takım Türkiye 4.’sü, Genel Klasman Türkiye 2.’si (Manisa-Kasım ayı)
Sibel YILDIRIM:Takımlar Dünya Üçüncüsü
Kadriye SELİMOĞLU: Takımlar Dünya Üçüncüsü
Hüseyin ÖZSOY: Takımlar Dünya Şampiyonu
Nergiz Gençay; Ümitler Balkan ve Avrupa Şampiyonu,