BAHATTİN ULUSAN
S Takım O P
1 TOFAŞ 7 14
2 FENERBAHÇE DOĞUŞ 7 12
3 BEŞİKTAŞ SOMPO JAPAN 7 12
4 ESKİŞEHİR BASKET 7 12
5 ANADOLU EFES 7 11
6 DARÜŞŞAFAKA BASKETBOL 7 11
7 BANVİT 7 11
8 TRABZONSPOR 7 10
Detayı
S Takım O P
1 ZİRAAT BANKASI 10 30.2
2 ARKAS SPOR 10 26.4
3 İSTANBUL BBSK 10 25.2
4 HALKBANK 10 25.1
5 FENERBAHÇE 10 19.7
6 M.MİLLİ PİYANGO 10 16.4
7 GALATASARAY HDI SİGORTA 10 14.6
8 İNEGÖL BLD. 10 13.0
Detayı

2010 Yılı Başarı Raporu

21 Eylül 2011 Çarşamba

BRANŞLARDA 2010 YILI FAALİYET RAPORU


FUTBOL
Turkcell Süper Lig’de 3. sezonunu geçiren ekibimiz ligi 56 puanla 6. sırada tamamladı. Ziraat Türkiye Kupası’nda ise Çeyrek finale yükselme başarısı gösteren takımımız bu turda Trabzonspor’a 1-1 ve 1-0 biten maçlar sonunda elendi. 2010-2011 sezonunun ilk yarısını ise 23 puanla 8.sırada tamamladı.


VOLEYBOL
Voleybol A Takımımız 2009-2010 sezonun 52 puanla 2. sırada tamamlayarak Play-Of’lara kalırken bu turda elenerek şampiyonluk sansını kaybetti. Voleybol takımımız 2010-2011 sezonun ilk yarısını ise 28 puanla zirvede tamamladı.
Deplasmanlı Gençler Ligi’nde mücadele eden Pav Takımımız 2009-2010 sezonunu 57 puanla Türkiye Şampiyonu olarak tamamladı. (Mart 2010)
Aydın’da yapılan Yıldız Erkekler Türkiye Şampiyonası final karşılaşmasında ES Spor’u 3-1 yenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Türkiye Şampiyonu oldu. (Mayıs 2010)
Nevşehir’de yapılan Genç Erkek Türkiye Şampiyonası’nda takımımız 5. oldu.
Ankara’da yapılan Küçük Erkek Türkiye Şampiyonası’nda takımımız dereceye giremedi.


GÜREŞ
Antalya'da yapılan Türkiye Kulüplerarası Erkekler Serbest Güreş Federasyon Kupası müsabakalarında takımımız 2 altın, 1 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 6 madalya ile 55 puan toplayarak şampiyon oldu. (2010 Ocak)
Konya’da yapılan 2009-2010 Sezonu Türkiye Büyük Erkekler Serbest Güreş 1. Ligi finalinde Adaletspor’u 19-6 yenen turuncu-lacivertli ekibimiz Türkiye Şampiyonu oldu. (2010 Mayıs)
Konya’da yapılan 2009-2010 sezonu Büyükler Grekoromen Güreş Birinci Ligi'nde son derece çekişmeli geçen bir final sonrasında Belediyesporumuz, Ankara ASKİ Spor’a pozitif puanlamada 14-13 yenilerek Türkiye 2.’si oldu...(2010 Mayıs)
Ermenistan’ın Erivan kentinde yapılan Dünya Kupası Greko-Romen müsabakalarında milli forma altında mücadele eden sporcularımız Selçuk Çebi, Cenk İldem ve Şeref Tüfenk Dünya Kupası 2.’si oldu. (Şubat 2010)
Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Serbest Stil finalinde Rusya’nın Sayitiev takımını 6-1 mağlup eden takımımız ilk kez katıldığı organizasyonda şampiyon olmayı başardı. (İstanbul Kasım 2010)
Manisa’da yapılan Yıldızlar Süper Lig Finali’nde Adana Yüreğir Belediyespor’un mağlup eden Güreş takımımız 2009-2010 sezonunu Türkiye Şampiyonu olarak tamamladı. (Manisa 2010 Aralık)
Trabzon’da yapılan Greko-Romen Stil Ferdi Türkiye Şampiyonası’nda 3 altın, 3 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 9 madalya alan ekibimiz takım halinde Türkiye Şampiyonu olmayı başardı. (Aralık 2010)
Fatih Çakıroğlu ; Avrupa 2.’si (Nisan 2010 Azerbaycan)
Cenk İldem ; Avrupa 3.’sü (Nisan 2010 Azerbaycan)
Serhat Balcı ; Avrupa 3.’sü (Nisan 2010 Azerbaycan)
Soner Demirtaş; Gençler Avrupa 2.’si (Temmuz 2010 Bulgaristan), Gençler Dünya 2.’si (Temmuz 2010 Macaristan)
Kürşat Kiraz; Gençler Avrupa Şampiyonu (Temmuz 2010 Bulgaristan)
Batuhan Koyuncu: Yıldızlar Avrupa 3.’sü (Ağustos 2010 Bosna Hersek)
Selçuk Çebi; Dünya Şampiyonu (Eylül 2010 Moskova)

KARATE
Kahramanmaraş’ta yapılan Ümit-Genç ve Büyükler Bay Bayan Türkiye Karate Şampiyonası’nda Büyük Erkek takımımız finalde Kayseri Pansu’yu yenerek Kata’da, Kocaeli Kağıtspor’u finalde 3-1 yenerek de Kumite’de Türkiye Şampiyonu olurken, Büyük Bayan takımımız Kumite’de Türkiye 3.’sü oldu. Ümit Genç Kategorisi’nde ise Bayan ve Erkek Takımlarımız hem Kata hem de Kumite dalında Türkiye Şampiyonu olmayı başardı.
Polonya’nın başkenti Varşova’da yapılan Avrupa Bölgeler Karate Şampiyonası’nda Erkek Kumite Takımımız Bosna Hersek’i mağlup ederek Avrupa 3.’sü olurken, Ümit-Genç Bay Kumite takımımız 3.’lük maçında Sırbistan’a yenilirken, Büyük Erkek Bay Kata takımımız yine 3.’lük maçında Fransa’ya yenilerek madalya şansını kaybetti.
İstanbul’da yapılan 1. Dünya Kulüpler Karate Kupası finalinde Mısır’ın Police Clup takımına yenilen turuncu takımımız Dünya 2.’si oldu. Mavi takımımız ise Kocaeli Belediyesi’ni yenerek Dünya 3.’sü olmayı başardı.
Ali SOFUOĞLU, Ümitler Avrupa Şampiyonu (İzmir Şubat 2010)


MASA TENİSİ
Türkiye Masa Tenisi Süper Lig Play-Off Erkekler final karşılamasında Fenerbahçe’yi 4-3 ve 4-2 yenen A Erkek takımımız tarihinde ilk kez Türkiye Süper Lig Şampiyonu oldu. (Kıbrıs 2010 Mart)
İstanbul’da yapılan Türkiye Kupası Müsabakaları’nda Erkek takımımız, Finalde Solvay’i 3-0 mağlup ederek kupayı müzesine ekledi. (İstanbul 2010 Mart). Bayan takımımız da kupada 8. olurken, Ferdi çiftler müsabakasında ise Ahmet Li ve Gencay Menge’den oluşan takımımız Türkiye Şampiyonu, Ferdi tekler müsabakalarında ise Ahmet Li Türkiye 2.’si, Peng Fei Jiang ise Türkiye 3.’sü oldu.
Ankara’da yapılan Masa Tenisi Minikler Türkiye Şampiyonası’nda takımımız finalde İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni 3-1 mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu. A Takımımız, Türkiye Şampiyonu olurken, B Takımımız ilk 8’de yer aldı. Çiftlerde ise Batuhan Uluçak ve Kerem Karaman’dan oluşan ekibimiz Türkiye 2.’si oldu. (2010 Mart Ankara)


ATLETİZM
Kros Ligi’nde mücadele veren Atletizm takımımız Türkiye 2.’si oldu. (Mart 2010)
19 Mayıs Yarı Maratonu’nda Türkiye Şampiyonu olan takımımızda, Abdülkadir Türk 1., Hasan Pak 2., Ali Hyadar Tekgöz ise 3. oldu. (Mayıs 2010)


BASKETBOL
Basketbol A Takımımız ilk kez mücadele ettiği 2.ligde 2009-2010 sezonunu 30 puanla 9. bitirdi.

JUDO
Büyükler Judo Süper Lig Final Etabı’nda, Erkek takımımız Türkiye 2.’si, Bayan takımımız ise Türkiye 3.’sü olarak Avrupa Kupaları’nda ülkemizi temsil etme hakkı kazandı. (Kocaeli Aralık 2010)
Dilara İncedayı, Ümitler Avrupa Kupası Şampiyonu (Polonya- Mayıs 2010), Ümitler Avrupa Şampiyonu (Çek Cumhuriyeti –Haziran 2010)
Feyyaz Yazıcı, Gençler Dünya 3.’sü (Ekim 2010 Fas) 23 Yaş Altı Avrupa 3.’sü (Bosna Hersek Kasım 2010)
Sümeyye Akkuş, Büyükler Takımlar Dünya 3.’sü (Antalya Ekim 2010)
Büşra Katipoğlu, Büyükler Takımlar Dünya 3.’sü (Antalya Ekim 2010)
Nazlıcan Özerler; Büyükler Takımlar Dünya 3.’sü (Antalya Ekim 2010)


TEKVANDO
Kadriye SELİMOĞLU; Avrupa takımlar 2.’si ( Bakü Ekim 2010)
Diyarbakır’da yapılan Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nda Erkek Takımımız Türkiye 2.’si, Bayan Takımımız Türkiye 4.’sü olurken, Kulübümüz Genel Klasmanda ise Türkiye 3.’sü oldu.