BAHATTİN ULUSAN
S Takım O P
1 TOFAŞ 7 14
2 FENERBAHÇE DOĞUŞ 7 12
3 BEŞİKTAŞ SOMPO JAPAN 7 12
4 ESKİŞEHİR BASKET 7 12
5 ANADOLU EFES 7 11
6 DARÜŞŞAFAKA BASKETBOL 7 11
7 BANVİT 7 11
8 TRABZONSPOR 7 10
Detayı
S Takım O P
1 ZİRAAT BANKASI 10 30.2
2 ARKAS SPOR 10 26.4
3 İSTANBUL BBSK 10 25.2
4 HALKBANK 10 25.1
5 FENERBAHÇE 10 19.7
6 M.MİLLİ PİYANGO 10 16.4
7 GALATASARAY HDI SİGORTA 10 14.6
8 İNEGÖL BLD. 10 13.0
Detayı

2014 Yılı Başarı Raporu

06 Ocak 2015 Salı

VOLEYBOL BAŞARILARI

Aroma Erkekler 1. Ligi’nde mücadele veren takımımız 2013-2014 sezonunu 3. sırada bitirdi.

Takımımız Teledünya Türkiye Süper Kupası’nda ise Türkiye 3.’sü oldu. Ülkemizi Challenge Cup’ta temsil eden Erkek Voleybol takımımız 3. oldu.

2014-2015 sezonunun ilk yarısını 18 puanla 6. sırada tamamlayan takımımız, Cev Cup’ta ise 8’li finale kaldı.

Genç Erkek Voleybol takımımız, 2013-2014 sezonu Deplasmanlı Gençler Ligi’ni 18 puanla 6. Tamamladı. 2014-2015 sezonun ilk yarısını ise 5. bitirdi.

Bayan Voleybol takımımız 3. Ligde şampiyon olarak 2. Lige yükseldi ve 2014-2015 sezonun ilk yarısını 3. bitirdi.

Erkek takımımız, 2 lige yükselme başarısı gösterdi ve 2014-2015 sezonun ilk yarısını 3. bitirdi.

Genç Erkek Takımımız sezonu Türkiye 7.’si olarak tamamladı.

Yıldız Erkek Takımımız sezonu Türkiye 4.’sü olarak tamamladı.

Küçük Erkek Takımımız sezonu Türkiye 3.’sü olarak tamamladı.

 

ATLETİZM BAŞARILARI

Samsun’da yapılan şampiyonada 2013-2014 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Atletizm takımımız, Kuşadası’nda yapılan Turkcell Kros Lig final etabını da lider bitirerek, 2014-2015 sezonunu da 54 puanla Şampiyon olarak tamamladı. Ligi Batman Petrol 2. Galatasaray ise 3. bitirdi. 

Atletizm takımımız, Avrupa Kulüpler Kros Şampiyonası’nda 3. oldu. (Portekiz)

Muzaffer Bayram, Balkan Şampiyonu (Arnavutluk)

Hasan Pak, Atatürk Koşusu ve Hasan Keyf yarışları 1.’si

Vedat Günen; Balkan Şampiyonu, Hasan Keyf yarışları 2.’si

Cihat Ulus, Gaziantep Yol Koşusu Şampiyonu

 

BASKETBOL BAŞARILARI

Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde mücadele veren takımımız 2013-2014 sezonunu 7. sırada tamamlayarak play-off oynama hakkı kazandı ve play offlarda çeyrek finalde Ankara DSİ ERA’yı 2-1, yarı finalde ise Aydem Pamukkale Üniversitesi’ni 3-1’le geçerek finalist olmuş ve adını Türkiye Basketbol 1. Ligi’ne yazdırmıştır.

Basketbol takımımız, 2014-2015 sezonunun 13. haftasını 17 puanla 14. sırada tamamladı.

Genç Erkek takım İstanbul Final grubunu 8. sırada tamamladı.

Yıldız Erkek takım İstanbul Final grubunu 8. sırada tamamladı.

Küçük Erkek takım İstanbul Final grubunu 5. sırada tamamladı.

 

BEDENSEL ENGELLİ YÜZME BAŞARILARI

Mersin’de yapılan Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda sporcularımız 64 Altın, 33 gümüş ve 7 bronz olmak üzere toplam 104 madalya alarak Türkiye Şampiyonu oldu. (Aralık 2014)

İstanbul’da düzenlenen Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda başarılı bir performans ortaya koyan turuncu-lacivertli ekibimiz, 92 altın, 79 gümüş ve 64 bronz olmak üzere toplam 235 madalya alarak takım halinde Türkiye Şampiyonu oldu. (İstanbul Nisan 2014)

İstanbul’da yapılan Kısa Kulvar Bedensel Engelli Yüzme Şampiyonası’nda mücadele veren sporcularımızdan Beytullah Eroğlu ve İdil Beyza Alpan Türkiye rekoru kırarak şampiyon oldular.

Beytullah Eroğlu : Avrupa 2.’si (Hollanda Ağustos 2014)

Özlem Kaya: Avrupa 7.’si (Hollanda Ağustos 2014)

 

BUZ PATENİ BAŞARILARI

Ankara’da düzenlenen Artistik Buz Pateni Türkiye Şampiyonası’nda Sporcularımızdan Alp Eren Özkan Minik Baylar, Başar Oktar Novice Baylar, İlayda Bayar ise Novice Bayanlar Kategorisinde altın madalya kazandı. Minik Bayanlar Kategorisinde piste çıkan Duru Sude Karadüven ve Minik Baylar Kategorisinde yarışan sporcumuz Eray Sav ise bronz madalyanın sahibi olarak kürsüde kendine yer buldular. (Aralık 2014)

Ankara’da düzenlenen Artistik Buz Pateni Başkent Kupası Şampiyonası’nda sporcularımız 2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplam 4 madalya alarak sezona başarılı bir başlangıç yaptı. (Kasım 2014)

İzmir’de düzenlenen Artistik Buz Pateni Teşvik Şampiyonası’nda sporcularımızdan, Minik Baylarda yarışan sporcumuz Alp Eren Özkan 1. Olarak altın madalyanın sahibi oldu.

B Baylar’da yarışan Kemal Tonay, Novice Baylar’da Başar Oktar ve Navice Bayanlar’da yarışan İlayda Bayar 2. olarak gümüş madalyanın sahibi oldu. 

C Bayanlarda yarışan sporcularımızdan Esma Hafize Hızır ile C Baylarda yarışan Eren Hayri Hızır ise 3. olarak bronz madalya kazanmayı başardı. 

 

GÜREŞ BAŞARILARI

İran’da yapılan Şampiyon Kulüpler Kupası'nda Çin ekibini 8-0 mağlup eden Greko-Romen Güreş takımımız Dünya 3.’sü olarak bronz madalya kazandı (Aralık 2014) 

Tokat’ta yapılan Türkiye Güreş Şampiyonası finallerinde Kasımpaşa’yı 9-0 Ankara Aski’yi ise 8-1 mağlup eden Greko-Romen Güreş takımımız, Türkiye Şampiyonu olmayı başardı.

Tokat’ta yapılan Serbest Stil Süper 1. Lig final müsabakalarında Ankara Tedaş’ı 7-2, finalde ise Ankara ASKİ’yi 5-4 mağlup eden İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz Türkiye Şampiyonu oldu. (Ekim 2014)

Ankara’da organize edilen Büyükler Başbakanlık Kupası’nda, Greko-Romen Güreş’te takımımız 68 puanla Türkiye Şampiyonu, Serbest Stilde ise Güreş takımımız ASKİ’nin ardından Türkiye 2:’si oldu. (Ankara – Mayıs 2014)

Şanlıurfa’da yapılan Gençler Greko-Romen Türkiye Şampiyonası’nda sporcularımız 2 altın 1 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplam 4 madalya alırken, topladığı 47 puanla da takım halinde şampiyon olmayı başardı. Gençler Türkiye Şampiyonası’nda mücadele eden sporcularımızdan 84 kiloda mücadele eden Muhammed Can Bıçak ve 96 kiloda mindere çıkan Fatih Başköy Türkiye Şampiyonu olarak altın madalyanın sahibi oldu. 66 kiloda yarışan Cengiz Aslan ise Türkiye 2.’si olarak gümüş madalya alırken, 64 kiloda mücadele eden sporcumuz Batuhan Koyuncu da Türkiye 3.’sü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Öte yandan Gençler Serbest Stilde ise Emre Demircan 50 kiloda Türkiye Şampiyonu olurken, 66 kiloda Volkan Asan, 84 kiloda Caner Demirtaş ve 96 kiloda mücadele eden Eren Dursun ise Türkiye 3.'sü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Bursa’da yapılan Yıldızlar Serbest Stil Türkiye Şampiyonası’nda 1 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 4 madalya alan Güreş takımımız topladığı 39 puanla Türkiye Şampiyonu oldu. Serbest Güreş takımımızda 54 kiloda mindere çıkan Rıdvan Özbey Türkiye 2.’si olurken, 46 kiloda Cafer Abdullah, 63 kiloda M. Lütfü Küçükyıldırım  ve 69  kiloda yarışan Erkan Asan ise Türkiye 3.’sü olarak bronz madalya kazanan sporcularımız oldular.

 

Bursa’da yapılan Yıldızlar Greko-Romen Türkiye Şampiyonası’nda mücadele eden sporcularımız 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 6 madalya alarak takım halinde topladığı 57 puanla Türkiye Şampiyonu oldu.  Şampiyonada Enes Bilal Yeşilçiçek ve Uğur Beytekin Türkiye Şampiyonu, Hacı Karakuş ve Onur Atalay Türkiye 2.’si, Burak Tuncel ve Doğukan Kuru ise Türkiye 3.’sü oldu.

Ahmet Cömert Spor Salonu’nda düzenlenen 32. Uluslararası Vehbi Emre Grekoromen Güreş Turnuvası’nda sporcularımız 3 altın, 1 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 7 madalya kazandı. Cenk İldem, Atakan Yüksel ve Emrah Kuş Vehbi Emre şampiyonluğa ulaşan diğer sporcularımız oldular. Atilla Güzel Vehbi Emre 2.’si, Selçuk Çebi, Ahmet Yıldırım ve Metehan Başar da Vehbi Emre 3.’sü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

 İstanbul'da düzenlenen 42. Uluslararası Yaşar Doğu Serbest Güreş Turnuvası'nda yarışan sporcularımızdan Yakup Gör 1., Soner Demirtaş ise 3. olarak kürsüye çıkmayı başardıAhmet Cömert Spor Salonu’nda yapılan uluslararası Yaşar Doğu Turnuvası’nda 70 kiloda mindere çıkan sporcumuz Yakup Gör finalde Azeri rakibini mağlup ederek 1. olup altın madalyanın sahibi oldu. 74 kiloda yarışan sporcumuz Soner Demirtaş ise 3. olarak bronz madalyada kaldı.

Ankara’da düzenlenen Yıldızlar Serbest ve Grekoromen Stil Süper 1. Lig final müsabakalarında rakiplerine karşı üstünlük sağlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz, sezonu şampiyon olarak tamamladı.

Yunus Özel: Dünya Şampiyonu (Özbekistan – Eylül 2014)

Selçuk Çebi; Avrupa 2.’si (Helsinki Nisan 2014), Dünya 3.sü (Özbekistan – Eylül 2014)

Cenk İldem: Avrupa 2.’si (Helsinki Nisan 2014), Dünya 3.sü (Özbekistan – Eylül 2014)

Servet Coşkun: Avrupa 2.’si (Helsinki Nisan 2014)

Soner Demirtaş: Avrupa 3.’sü (Helsinki Nisan 2014)

Yakup Gör :Avrupa 3.sü (Helsinki Nisan 2014), Dünya 2.si (Özbekistan – Eylül 2014)

Selim Yaşar: Dünya 3.sü (Özbekistan – Eylül 2014)

Hacı Karakuş: Yıldızlar Avrupa 3.’sü (Bulgaristan Mayıs 2014)

Uğur Davut Beytekin, Yıldızlar Avrupa 2.’si (Bulgaristan Mayıs 2014)

Emre Demircan, Gençler Avrupa 3.’sü (Polonya Haziran 2014), Gençler Dünya 3.’sü (Hırvatistan – Ağustos 2014)

Doğukan Kuru, Yıldızlar Avrupa 3.’sü (Slovakya – Temmuz 2014)

 

JUDO BAŞARILARI

Bursa’da yapılan Judo Süper Lig finallerinde Erkek ve Bayan takımlarımız başarılı bir performans ortaya koyarak her iki kulvarda da Türkiye Şampiyonu olmayı başardı. (Aralık 2014)

Judo Süper Ligi’nde ilk üç sıralama şöyle oluşmuştu..

Bayanlar

1. İstanbul Büyükşehir Belediyespor      39 Puan

2. Galatasaray 39 Puan

3. Trabzonspor 27 Puan

Erkekler

1. İstanbul Büyükşehir Belediyespor 42 Puan

2. Ankara EGO 33 Puan

3. Galatasaray 30 Puan

Samsun’da yapılan Gençler Türkiye Judo Şampiyonası’nda sporcularımızdan

Dilara İncedayı ve Oğuzhan Karaca Türkiye Şampiyonu, Aycan Durmuşoğlu Türkiye 2.si,

Hülya Yılancı, Sinan Yaldız ve Haydar Çağlar Akar ise 3. oldu.

Karaman’da yapılan Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda mücadele eden sporcularımızdan Ertuğrul Akpınar Türkiye Şampiyonu, Sümeyye Aşkın, Enes Akan ve Ömer Faruk Akkoyunlu ise Türkiye 3.’sü oldu.

Edirne’de yapılan Gençler Balkan Judo Şampiyonası’nda Milli forma altında mücadele eden sporcularımız Büşra Akyol altın, Oğuzhan Efemgil ve Oğuzhan Karaca gümüş, Hasret Cin ile Aycan Durmuşoğlu ise bronz madalya aldı.

Dilara Lokmanhekim;Gençler Dünya 2.’si (ABD – Ekim 2014)

   Gençler Avrupa Şampiyonu (Romanya – Eylül 2014)

   Gençler Avrupa Kupası 2.’si (Macaristan – Temmuz 2014)

Oğuzhan Karaca; Gençlik Olimpiyatları 3.’sü (Çin – Ağustos 2014)

        Gençler Avrupa Kupası 3.’sü (İspanya – Mayıs 2014)

        Gençler Avrupa Kupası Şampiyonu (Macaristan – Temmuz 2014)

Nazlıcan Özerler: Balkan Şampiyonu (Bosna Hersek – Eylül 2014)

Şeyma Özerler;Ümitler Avrupa Kupası Şampiyonu (Çek Cumhuriyeti – Mayıs 2014)

Büşra Akyol;Gençler Avrupa Kupası 2.’si (İspanya – Mayıs 2014)

Sinan Yaldız; Gençler Avrupa Kupası 3.’sü (İspanya – Mayıs 2014)

Gülşah Kocatürk;Grand Prix 2.’si (Moğalistan –Temmuz 2014)

 

KARATE BAŞARILARI

Tekirdağ’da yapılan Büyükler Ferdi Türkiye Karate Şampiyonası’nda sporcularımız başarılı bir performans ortaya koyarak 4 altın, 2 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 10 madalya alarak genel klasmanda takım halinde şampiyon oldu. (Aralık 2014)

Samsun’da yapılan Ümit Genç ve 21 Yaş altı Türkiye Karate Şampiyonası’nda sporcularımız başarılı bir performans ortaya koyarak 5 altın, 1 gümüş ve 9 bronz olmak üzere toplam 15 madalya alarak genel klasmanda takım halinde Türkiye Şampiyonu oldu.

Bartın’da düzenlenen Türkiye Kulüplerarası Karate Şampiyonası’nda Büyük Erkek Kata ve Kumite takımlarımız, Türkiye Şampiyonu olurken, Büyük Bayan Kumite takımımız ise Türkiye 2.’si oldu.

İstanbul’da düzenlenen 21 Yaş Altı ve Ümit Genç Türkiye Karate Şampiyonası’nda sporcularımızdan Bay Kumite  dalında mücadele eden sporcularımızdan Alparslan Yamanoğlu, Uğur Aktaş, Burak Uygur, Mehmet Usda ile 21 yaş altı Bay Kata dalında yarışan Ali Sofuoğlu Türkiye Şampiyonu olurken,

Bay kata dalında tatamiye çıkan sporcumuz Ali Haydar Durademir Türkiye 2.’si olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Ümit Bay Kumite dalında Kadir Yılmaz ve Enes Çınar,  Bay Kata dalında  Hakan Sofuoğlu ve Enes Sefa ile Bayan Kata dalında yarışan Kübra Dişçi Türkiye 3.’sü olarak bronz madalyanın sahibi oldular. 

Burhaniye’de düzenlenen Minik ve Yıldızlar Karate Şampiyonası’nda Sporcularımızdan Kata dalında yarışan Semihcan Tavşancı ve Kumite dalında yarışan Şeyda Kaya Türkiye Şampiyonu oldu.

Kumite dalında yarışan Ilgın Işık Yılmaz Türkiye 2.’si olurken, Kata dalında yarışan Hanife Ece Demirtaş ve Ilgın Işık Yılmaz ise Türkiye 3.’sü olarak kürsüye çıkmayı başardı.

Aykut Kaya: Akdeniz Şampiyonu: (Karadağ – Eylül 2014)

Ali Sofuoğlu; Ümit Genç Avrupa Kata Şampiyonu (Portekiz Şubat 2014)

Uğur Aktaş: Ümit Genç Avrupa Kumite Şampiyonu (Portekiz Şubat 2014), Takımlar Dünya 3.’sü (Almanya – Kasım 2014)

Ahmet Uğur: Ümit Genç Avrupa Kumite 2.’si (Portekiz Şubat 2014)

Merve Çoban: Büyükler Avrupa 2.’si (Finlandiya – Mayıs 2014) Ümit Genç Dünya 3.’sü (İspanya – Mayıs 2014), Balkan Şampiyonu (Makedonya –Ekim 2014), Takımlar Dünya 3.’sü (Almanya – Kasım 2014)

Alparslan Yamanoğlu, Balkan 2.’si (Bulgaristan – Aralık 2014) 

 

MASA TENİSİ BAŞARILARI

Süper Lig’de mücadele veren Masa Tenisi Erkek takımımız, 2013-2014 sezonunun son maçında en yakın takipçisi Fenerbahçe’yi 4-0 mağlup ederek 21’de 21 yaptı ve 34 puanla namağlup olarak üst üste 3. kez Türkiye Şampiyonu olmayı başardı ve müzesine Türkiye Kupası’nın yanı sıra lig kupasını da ekledi. (Haziran 2014)

Masa Tenisi Erkek takımımız 2014-2015 sezonunun ilk yarısını 15’te 15 yaparak zirvede tamamlarken, Bayan takımımız ise 15’te 10 yaparak 6. sırada yer aldı.

İstanbul’da yapılan Masa Tenisi Türkiye Kupası müsabakalarında başarılı bir performans ortaya koyan Erkek Takımımız, finalde Fenerbahçe’yi 3-0 mağlup ederek üst üste 2. kez Türkiye Kupası'nı müzesine götürdü.

Bayanlarda ise Fenerbahçe şampiyonluğa ulaşırken, bayan takımımız kupayı 6. sırada tamamladı.

Ferdi maçlarda ise sporcumuz Gencay Menge Büyük Erkeklerde Türkiye şampiyonu olarak altın madalyanın sahibi oldu.

Mersin’de Gençler Türkiye Şampiyonası’nda Bayan Takımımız, Türkiye 3.’sü oldu. Bayan Çiftlerde Damla Uzel ve Kübra Tan Gençler Türkiye Şampiyonu oldu. Ferdilerde ise Damla Uzel ve Kübra Tan Gençler Türkiye 3.’sü oldu.

Erkek Çitflerde Kerem Karaman ve Batuhan Uluçak Gençler Türkiye 3.’sü olurken, Ferdilerde de Batuhan Uluçak Gençler Türkiye 3.’sü oldu.

Avrupa Masa Tenisi Federasyonu tarafından düzenlenen Erkekler ETTU Cup’ta ülkemizi temsil eden Erkek Masa Tenisi takımımız, 3.turda İspanya’nın Cajasur Priego T.M. takımına yenilerek çeyrek final şansını kaybetti.

Damla Uzel: Gençler Avrupa Çiftler 3.’sü (İtalya – Temmuz 2014)

 

TEKVANDO BAŞARILARI

Avrupa Tekvando Birliği (ETU) tarafından Antalya'da düzenlenen Avrupa Kulüpler Şampiyonası sona erdi. Şampiyonada mücadele eden Bayan takımımız, Avrupa 3.’sü olarak bronz madalyanın sahibi oldu. (Kasım 2014)

Bursa’da yapılan Kulüpler Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nda Genel Klasmanda Türkiye 3.’sü olan kulübümüz, Bayanlarda Türkiye 3.’sü, Erkeklerde ise Türkiye 4.’sü oldu.  

68 Kilo Servet Tazegül; Avrupa Şampiyonu (Azerbaycan Mayıs 2014)

67 Kilo Nur Tatar:Avrupa 3.’sü (Azerbaycan Mayıs 2014)

+73 kilo Büşra Yıldız, Türkiye Şampiyonu (Bursa – Ekim 2014)

68 kilo Ebru Yümlü  Gençler Türkiye 3.’sü  (Alanya), Büyükler Türkiye 3.’sü (Bursa)

73 Kilo Esra Nur Erden, Türkiye 3.’sü

87 kilo Serdar Akın, Türkiye Şampiyonu (Bursa – Ekim 2014)

+87 kilo Çağrı Tanrıkulu, Türkiye 2.’si (Alanya) Türkiye 2.’si (Bursa–Ekim 2014)

74 Kilo Rıdvan Akın, Türkiye Şampiyonu (Alanya)

54 kilo İbrahim Şimşek Türkiye 3.’sü (Alanya)

68 kilo Murat Sarıkuş Türkiye 3.’sü (Alanya), Dünya Pomse 2.’si

80 kilo Ozan Berken Bindak Türkiye 3.’sü (Alanya)

46 kilo Büşra Genç Türkiye 3.’sü (Alanya)

73 kilo Songül Dinç  Türkiye 3.’sü (Alanya)

+73 kilo Büşra Yıldız Türkiye 3.’sü (Alanya)

+68 kilo Ebru Keskin Gençler Türkiye 3.’sü     “

49 kilo Nesim Küskü Yıldızlar Türkiye 3.’sü (Alanya)

 

FUTBOL BAŞARILARI

PTT 1. Lig’de mücadele veren Futbol takımımız, 2013-2014 sezonunu 78 puanla şampiyon olarak tamamlayarak adını Süper Lig’e yazdırdı.

A 2 takımımız Klasman Grubu’nu 39 puanla 3. sırada tamamladı.

U-19 Takımımız sezonu 53 puanla 8. sırada tamamladı.

U-17 takımımız sezonu 53 puanla 6. sırada tamamladı.

U-16 Takımımız sezonu 24 puanla 6. Sırada tamamladı.

U-14 Takımımız sezonu 18 puanla  8. sırada bitirdi.

U-15 Takımımız sezonu 20 puanla 7. sırada tamamladı.