CELALETTİN DENİZTOKER
S Takım O P
1 FENERBAHÇE 6 12
2 TOFAŞ 6 11
3 ANADOLU EFES 6 10
4 BEŞİKTAŞ SOMPO JAPAN 6 10
5 BAHÇEŞEHİR KOLEJİ 6 9
6 PINAR KARŞIYAKA 6 9
7 TÜRK TELEKOM 6 9
8 GAZİANTEP BASKETBOL 6 9
Detayı
S Takım O P
1 GALATASARAY 5 15.1
2 M.MİLLİ PİYANGO 5 14.2
3 HALKBANK 5 13.4
4 ARKAS SPOR 5 12.4
5 İSTANBUL BBSK 5 10.0
6 TOKAT BELEDİYE PLEVNE 5 9.02
7 ZİRAAT BANKASI 5 8.36
8 ARHAVİ BLD 5 7.70
Detayı

2017 Yılı Başarı Raporu

06 Mart 2018 Salı

 2017 YILI ULUSAL VE ULUSLARARASI BAŞARILARIMIZ

 

BASKETBOL :

A TAKIMIMIZ Basketbol 2016-2017 sezonu Süper ligini 11 galibiyet 19 mağlubiyetle 10. sırada tamamlamış, Ülkemizi Europe Cup’ta temsil etmiştir.

U18 takımımız final grubunu 9. Olarak tamamlamıştır.

U16 takımımız final grubunu7. Sırada tamamlamıştır.

U15 takımımız Türkiye finallerine katılarak şampiyonayı 8. Olarak tamamlamıştır.

U14 takımımız klasman grubunda playoff oynamaya hak kazanarak elenmiştir.

U13 takımımız klasman grubunda playoff oynamaya hak kazanarak elenmiştir.


VOLEYBOL :

 Erkek A Takımımız Voleybol 2016-2017 sezonu Efeler Ligini Play-off oynamaya hak kazanarak 8. Olarak tamamlamıştır. Ayrıca Voleybol A takımımız şampiyonlar liginde mücadele ederek12’li play-off oynama başarısı göstermiştir.

1.Lig Erkek takımımız alt yapıdan oluşan takımımızla ligi 10. Sırada tamamlamıştır.

2. lig Erkek takımımız yine alt yapı sporcularımızla Grup 2.si olmuştur.

Genç Erkek takımız İstanbul 2.’ si, Türkiye 10.su olmuştur.

Yıldız Erkek Takımımız İstanbul şampiyonu, Türkiye 5.’si olmuştur.

Küçük Erkek Takımımız İstanbul 6.’sı, Türkiye 6.’sı olmuştur.

Minik A Erkek Takımız İstanbul 1.’si Türkiye 2.’si olmuştur.

Minik B Erkek Takımız İstanbul 4.’sü olmuştur.

Bayan A takımımız 2.ligde sezonu 8. Olarak tamamladı.

Bayan Alt yapı takımlarımızda İstanbul liglerinde mücadele etmiştir.


GÜREŞ :

İran’da düzenlenen Şampiyon Kulüpler Dünya Kupasında Grekoromen Güreş takımımız takım halinde üçüncü oldu.

 Afyon’da yapılan Kulüpler Türkiye Şampiyonası’nda mücadele veren Grekoromen Güreş Takımımız Türkiye 2.’si olurken, Serbest Güreş takımımız ise Türkiye 5.’si oldu. Her iki stilde de şampiyonluğa ulaşan ekip Askispor oldu. ( Temmuz 2017 )

Rize’de düzenlenen Türkiye Büyük Erkekler Ferdi Grekoromen Güreş Şampiyonası’nda takımımız başarılı bir performans ortaya koyarak 5 altın, 3 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 11 madalya ile takım halinde 205 puan toplayarak Türkiye Şampiyonu oldu. Ankara Aski 170 puanla 2. 98 puanla Çaykur ise 3. sırada tamamladı. ( Aralık 2017 )

Adana’da düzenlenen Türkiye Büyük Erkekler ferdi Serbest Güreş Şampiyonasında 4 madalya alan Güreş takımımız 96 puan ile Türkiye 4. Oldu. ( Aralık 2017 )

Antalya’da düzenlenen Minik Erkekler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonasında kulübümüz sporcuları 3 altın, 5 bronz olmak üzere toplamda 8 madalya kazanarak 74 puan ile Türkiye Şampiyonu oldu.

Antalya Kemer’de düzenlenen 12-13 Yaş Minikler Serbest Güreş Şampiyonasında 4 altın, 2 gümüş, 2 bronz olmak üzere toplamda 8 madalya kazanan Serbest Minik takımımız 71 puan ile takım halinde Türkiye Şampiyonu oldu.

Antalya’da yapılan 12-13 yaş Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası’nda 1 altın ve 1 gümüş madalya kazanan sporcularımız takım halinde 28 puan ile Türkiye dördüncüsü 4.’sü oldu

Sakarya’da yapılan Grekoromen Güreş  Gençler Türkiye Şampiyonası’nda 1 altın 2 gümüş madalya kazanan sporcularımız takım halinde de Türkiye Şampiyonu olmayı başardı. Çorum’da yapılan Serbest Stil Türkiye Şampiyonası’nda ise 1 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazanan Genç takımımız Türkiye 3.’sü oldu.

Kayseri’de yapılan Yıldızlar Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası’nda mücadele sporcularımız Muhammet Furkan Türkiye Şampiyonu, Uğur Erdoğan ve Ubeyit Karamuk Türkiye 2.’si olurken, Müslim Barga ise Türkiye 3.’sü oldu. Yıldızlarımız takım halinde ise 54 puanla Türkiye 2.’si olmayı başardı

Rize’de yapılan U23 Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası’nda başarılı bir performans ortaya koyan sporcularımız takım halinde 2 Altın, 4 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 10 malaya ile 71 puan toplayarak Türkiye Şampiyonu oldu. 47 puanlı Aski 2., 35 puanlı RİZE Çaykurspor ise Türkiye 3.’sü oldu. Balıkesir’de yapılan U23 Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’nda mücadele eden sporcularımızdan Salim Ercan Şampiyon, Fazlı Eryılmaz ve Kadir Yazıcı 2., Lütfi Küçükyıldırım, Caner Demirtaş ve Lütfi Küçükyıldırım ise 3. oldu.

Adana’da yapılan Büyük Erkekler ferdi Grekoromen Türkiye Şampiyonasında 5 altın, 2 gümüş ve 5 bronz madalya alan Güreş takımımız topladığı 76 puanla Türkiye Şampiyonu olmayı başardı. 66 puanlı Aski 2., 36 puanlı Çaykur Rizespor ise 3. oldu. ( şubat 2017 )

Ordu’da yapılan Büyük Erkekler ferdi Serbest Güreş Türkiye Şampiyonasında sporcularımızdan İslam Kılıç 74, Cengizhan Erdoğan ise 61 kiloda Türkiye Şampiyonu, Ferhat Binici ve Salim Ercan ise 120 kiloda Türkiye 3.’’sü olarak madalyaya uzandı. ( Ocak 2017)

Bursa’da yapılan 3.Balkan Güreş şampiyonasında Serbest stilde kulübümüz sporcusu Erhan Yaylacı 85 kiloda, Miraç Gümüş 96 kiloda ve Grekoromen stilde Abdulsamet Başar 66 kiloda şampiyon olarak altın madalya kazandı.

İstanbul’da yapılan 45. Uluslararası Yaşar Doğu Serbest Stil Güreş Şampiyonası’nda mücadele eden sporcularımızdan Selim Yaşar 86 kiloda 2. olarak gümüş, Şamil Erdoğan ise 97 kiloda 3. olarak bronz madalya kazandı.

İstanbul’da yapılan 35. Uluslararası Vehbi Emre&Hamit Kaplan Turnuvası’nda mücadele eden sporcularımızdan Metahan Başar ve Atakan Yüksel şampiyon, Serkan Akkoyun 2., Cenk İldem, Mustafa Sağlam, Abdussamet Günal ve Fevzi Topçu 3. Olarak bronz madalyanın sahibi oldular.

Soner Demirtaş, 75 Kilo: Avrupa Şampiyonu (Mayıs-Sırbistan), İslam Oyunları 2.’si (Mayıs-Bakü)

Selim Yaşar, 84 Kilo:  Avrupa 3.’sü (Mayıs 2017 Sırbistan), İslam Oyunları 2.’si (Mayıs 2017 Bakü)

Metehan Başar, 87 Kilo: Avrupa 2.’si (Mayıs 2017 Sırbistan), Dünya Şampiyonu  ( Ağustos 2017 Fransa )

Aslan Atem, 80 Kilo: Avrupa 3.’sü (Mayıs 2017 Sırbistan)

Salim Ercan, 125 Kilo:İslam Oyunları 3.’sü (Mayıs 2017 Bakü)

Abdul Samet Günal, 66 Kilo:İslam Oyunları 3.’sü (Mayıs 2017 Bakü)

Fatih Başköy, 97 Kilo : U23 Avrupa 3.’sü (Nisan 2017 Macaristan), U23 Dünya 3. sü ( Kasım 2017 Polonya )

Burhan Akbudak 80 Kilo:  U23 Dünya Şampiyonu (Kasım 2017 Polonya )

Muhammet Furkan Dursun 85 kilo:  Yıldızlar Dünya Şampiyonu ( Eylül 2017 ), Yıldızlar Avrupa 2. si  ( Temmuz 2017 Bosna )

Atakan Yüksel 66 Kilo : Dünya 3. sü ( Ağustos 2017 Fransa )

Mustafa Safa Yıldırım 58 Kilo:  Yıldızlar Avrupa 2. si  ( Temmuz 2017 Bosna )

Muhammed Lütfi Küçükyıldırım 74 Kilo:  Gençler Avrupa 3. sü  ( Haziran 2017 Almanya )

Halit Özmüş  63 Kilo: Minikler Avrupa 2. si  ( Mayıs 2017 Bakü )

 

KARATE :

Muğla’da yapılan Kulüpler Türkiye Karate Şampiyonası’nda mücadele eden Büyük Erkek Kata ve Kumite takımlarımız Türkiye Şampiyonu, Büyük Bayan Kata Takımımız Türkiye 3.’sü olurken, Ümit-Genç Kumite takımımız da Türkiye Şampiyonu olmayı başardı. ( Mayıs 2017 )

İstanbul’da Bağcılar Olimpik Spor Salonunda yapılan  6.Uluslararası Turkish Open Karate Turnuvasında sporcularımız 15 altın, 14 gümüş, 27 bronz olmak üzere toplamda 56 madalya kazanarak Genel Klasmanda şampiyon oldular. ( Aralık 2017 )

Tekirdağ Çerkezköy’de yapılan Büyükler ferdi Türkiye Karate şampiyonasında sporcularımız 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya alarak genel klasmanda Takım olarak şampiyon oldu. ( Kasım 2017 )

Yenişehir Buz Pateni Pisti’nde düzenlenen 14. Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası’nda Karate takımımız geleneği bozmadı. Karatecilerimiz 13 altın, 9 Gümüş, 15 Bronz olmak üzere toplamda 37 madalya alarak turnuvaya damgasını vurdu. ( Ağustos 2017 )

Gaziantep’te düzenlenen Ümit Genç ve 21 yaş altı Türkiye Karate Şampiyonasında toplamda 15 madalya kazanan sporcularımız takım halinde Genel Klasman şampiyonu oldu.

İstanbul’da yapılan 22. Çocuklar Balkan Karate Şampiyonasında sporcumuz Beyaz Daştemir Balkan şampiyonu, Hayrunisa Kalkan ve Harun Emin Yalçın Balkan üçüncüsü oldu.

Antalya’nın Kemer ilçesinde düzenlenen Karate Minik - Yıldız Türkiye Şampiyonası yapılan müsabakalarla sona erdi. 2007 doğumluların tatamiye indiği son günde sporcularımız 3 altın, 4 gümüş ve 9 bronz madalya kazanarak Genel Klasmanda Şampiyon oldu.

Ülkemizin en köklü karate turnuvası olma özelliğine sahip Uluslararası Boğaziçi Karate Turnuvası’nda sporcularımız 4 altın, 8 gümüş ve 16 bronz olmak üzere toplam 28 madalya aldı ve Genel Klasmanda zirveyi kimseye bırakmadı. ( İstanbul şubat 2017 )

Bolu’da yapılan Büyükler Türkiye Karate Şampiyonasında mücadele veren sporcularımız 4 altın, 4 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 10 madalya alarak Genel Klasmanda takım halinde Türkiye Şampiyonu olmayı başardı.

Uğur Aktaş, 84 Kilo: Ferdi Avrupa Şampiyonu, Takımlar Avrupa Şampiyonu (Mayıs 2017-Kocaeli)

Burak Uygur, 67 Kilo: Ferdi Avrupa Şampiyonu, (Mayıs 2017-Kocaeli)

Ali Sofuoğlu, Kata: Avrupa 2.’si (Mayıs 2017-Kocaeli)  Karate 1 Premier league 2. si (  Dubai Mart 2017)

Erman Eltemur, 75 Kilo: Ferdi Avrupa 3.’sü, (Mayıs 2017-Kocaeli), İslam Oyunları 3.’sü (Mayıs 2017 Bakü) Karate 1 Premier league 3. sü (  Dubai Mart 2017)

Merve Çoban, 61 Kilo: Ferdi Avrupa 3.’sü, Takımlar Avrupa 2.’si (Mayıs 2017-Kocaeli), İslam Oyunları 3.’sü (Mayıs 2017 Bakü)

Alparslan Yamanoğlu, +84 Kilo: 21 Yaşaltı Avrupa Şampiyonu (Şubat 2017-Bulgaristan), Takımlar Avrupa Şampiyonu (Mayıs 2017-Kocaeli), İslam Oyunları 2.’si (Mayıs 2017 Bakü) Karate 1 Premier league 3. sü (  Dubai Mart 2017)

Rıdvan Kaptan,+84: Takımlar Avrupa Şampiyonu (Mayıs 2017-Kocaeli)

Fuat Demirel,55 Kilo: Gençler Avrupa 3.’sü (Şubat 2017-Bulgaristan)

Ömer Faruk Aslan,+76 Kilo: Gençler Avrupa 3.’sü (Şubat 2017-Bulgaristan)

Eda Eltemur, +68: İslam Oyunları 2.’si (Mayıs 2017 Bakü)

Aykut Kaya, 60 kilo:   İslam Oyunları 2.’si (Mayıs 2017 Bakü) Karate 1 Premier league 2. si (  Dubai Mart 2017)

 

TEAKWONDO :

Isparta’da yapılan Kulüpler Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nda başarılı bir performans ortaya koyan sporcularımız 8 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalya alarak takım halinde Erkekler, Bayanlar ve Genel Klasmanda Türkiye Şampiyonu olarak önemli bir başarıya imza attı. ( Aralık 2017 )

Antalya’da yapılan 5. Avrupa Kulüpler Taekwondo Şampiyonasında Bayan takımımız üst üste 3. Kez Avrupa Şampiyonu olmayı başarırken, Genel Klasmanda ise Avrupa 2.si olduk. Yıldız Erkek Takımımız ise Avrupa 3.sü olarak kürsüde yer alırken, Büyük Erkek takımımız 8. sırada kaldı. ( Şubat 2017 )

Samsun’da yapılan Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonasında alt yapıdan yetişen sporcularımız büyük başarı elde ederek 4 altın, 1 gümüş, 2 bronz olmak üzere toplam 7 madalya kazandılar. ( Eylül 2017 )

Alanya’da yapılan Taekwondo Poomse Türkiye Şampiyonası’nda sporcularımız 4 Altın, 2 Gümüş ve 7 Bronz olmak üzere toplam 13 madalya kazandı. Büyük Bayanlarımız takım halinde şampiyon olurken, Genel Klasmanda ise 2. sırada yer aldık. ( Mart 2017 )

İrem Yaman, 62 Kilo: İslam Oyunları Şampiyonu (Mayıs 2017 Bakü) Üniversiteler Yaz spor oyunları Şampiyonu ( Ağustos 2017 Tayvan)

Nur Tatar, 67 Kilo: İslam Oyunları Şampiyonu (Mayıs 2017 Bakü) Dünya Şampiyonu ( Haziran 2017 Güney Kore )

Rukiye Yıldırım, 46 Kilo: İslam Oyunları Şampiyonu (Mayıs 2017 Bakü) Grand Prix 3. Seri 3.sü ( Ekim 2017 ) Hollanda Açık Şampiyonu ( Mart 2017 Hollanda)

Nafia Kuş, +73 Kilo: İslam Oyunları Şampiyonu (Mayıs 2017 Bakü) Hollanda Açık Şampiyonu ( Mart 2017 Hollanda)

Sude Bulut, 73 Kilo: Ümitler Avrupa 3.’sü (Bulgaristan-2017 Nisan) İslam Oyunları Şampiyonu (Mayıs 2017 Bakü) Üniversiteler Yaz spor oyunları 3.sü ( Ağustos 2017 Tayvan)

Hakan Reçber, 63 Kilo: Ümitler Avrupa Şampiyonu (Bulgaristan-2017 Nisan) Hollanda Açık 3.sü( Mart 2017 Hollanda)

Deniz Dağdelen 54 Kilo: Ümitler Avrupa 2.’si (Bulgaristan- Nisan) İslam Oyunları 3.’sü (Mayıs  Bakü)

Görkem Polat,  43 Kilo: Gençler Avrupa 3. sü (  Kasım 2017 Kıbrıs )

Ömer Yasin Orhan, 51 Kilo:Yıldızlar Avrupa Şampiyonası ( Ekim 2017 Macaristan )

Mahmut Küskü, 55 Kilo:Yıldızlar Dünya 2.si  ( Ağustos 2017 Mısır )

Kübra Dağlı: Avrupa Şampiyonası 1 Altın, 2 Bronz  ( Mayıs 2017 Rodos )

Emirhan Muran: Avrupa Şampiyonası 2 Altın    ( Mayıs 2017 Rodos )

Onur Meşe, 59 Kilo:Balkan Şampiyonu ( Kasım 2017 Edirne)

Tuğba Donukara, +68 Kilo: Balkan 3.sü ( Kasım 2017 Edirne)                               

                 

JUDO:

Antalya’da yapılan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda mücadele eden Judocularımız başarılı bir performans ortaya koyarak Erkeklerde takım halinde Türkiye Şampiyonu olurken, ferdi yarışlarda ise 4 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya olmak üzere toplam 8 madalya ile kürsüye ambargo koydu.

Andrey Karlov Gennadyevich anısına Ankara’da yapılan Avrupa Kulüpler Judo Şampiyonasında Judo erkek takımımız Fransız takımı SGS’ye 3-2, ikinci maçında Sırbistan takımı Redstar’a 4-1 yenilip şampiyonaya veda etti.

Düzce Spor Salonu’nda yapılan Ümitler 1. Lig 2. Etap (karma) final karşılaşmaları sonunda 51 puanla İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Judo takımımız ikinci oldu.

İzmir’de düzenlenen Başkanlık kupası Judo turnuvası 6-7 Haziran tarihlerinde Celal Atik Spor salonunda yapıldı. Süper miniklerde 2 gümüş, 5 bronz, miniklerde 1 altın, 2 bronz olmak üzere kulübümüz Judo takımı ferdi müsabakalarda toplam 10 madalya kazandı.

Rize’de yapılan Gençler Türkiye Şampiyonası’nda mücadele veren Judocularımızdan Şeyma Özerler Türkiye Şampiyonu, Samet Kumtaş, Abdullah Berkin Elvan ve Meryem Keklik ise Türkiye 3.’sü olarak kürsüye çıkan sporcularımız oldular.

Ordu’da sona eren Ümitler Türkiye Şampiyonasında başarılı bir performans ortaya koyan Judo takımımız finalde Ankara Egospor’u 5-2 yenerek Türkiye Şampiyonu oldu. Ferdi yarışlarda ise sporcularımız 2 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 5 madalya aldı.

Karaman ilinde yapılan Minikler Türkiye şampiyonasında kulübümüz sporcularından 24 kg Merve Tunç Türkiye 2.si, 46 kg Orhan Güçevin Türkiye 3. Oldu.

Kayra Sayit,+78 Kilo: İslam Oyunları ferdi ve takımlar Şampiyonu (Mayıs 2017 Bakü), Antalya Grand Prix Şampiyonu ( Nisan 2017 Antalya )

Büşra Katipoğlu, 63 Kilo: İslam Oyunları ferdi ve takımlar Şampiyonu (Mayıs 2017 Bakü),

Nazlıcan Özerler, 57 Kilo:İslam Oyunları ferdi 3.’sü, takımlar şampiyonu (Mayıs 2017 Bakü),

Dilara Lokman Hekim, 48 Kilo: İslam Oyunları takımlar Şampiyonu (Mayıs 2017 Bakü),

İlker Güldüren, 81 Kilo: İslam Oyunları ferdi 2.’si, takımlar 3.’sü (Mayıs 2017 Bakü),

Batuhan Efemgil, 90 Kilo: İslam Oyunları ferdi ve takımlar 3.’sü (Mayıs 2017 Bakü),

Sinan Sandal, 66 kilo: İslam Oyunları ferdi ve takımlar 3.’sü (Mayıs 2017 Bakü),

Hasan Vanlıoğlu, 73 kilo: İslam Oyunları takımlar 3.’sü (Mayıs 2017 Bakü), Antalya Grand Prix 2.si ( Nisan 2017 Antalya )  

Feyyaz Yazıcı, +100 kilo: İslam Oyunları takımlar 3.’sü (Mayıs 2017 Bakü),

Samet Kumtaş, 60 Kilo: Uluslararası Ümitler Şampiyonası ( Nisan 2017 Odessa ) Gençler Avrupa Kupası 3.sü ( Nisan 2017 İtalya ) 9. İliadis Avrupa Kupası Şampiyonu ( Mart 2017 Yunanistan )

MASA TENİSİ

2016-2017 sezonu Masa Tenisi Spor Toto Süper Ligi Bursa´da yapılan 8.ve son etapla sona erdi. Masa Tenisi takımımız erkeklerde Ligi 3. sırada bitirirken, Bayan takımımız ise 9. sırada yer aldı.

Masa Tenisi Ziraat Sigorta Türkiye Kupası Ferdi maçlarında Kulübümüz sporcularından Gencay Menge başarılı performansını şampiyon olarak altın madalya ile süslerken, diğer sporcumuz Batuhan Ulucak ise üçüncü olarak bronz madalya kazandı.

Karabük’te yapılan Küçükler En İYİ 12’ler Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası’nda mücadele eden sporcularımızdan Yağmur Şevval Karaca şampiyon, Zeynep Karaca ve Batuhan Gürses 2. olurken, Saim Özbek ise 3. olarak kürsüye çıkmayı başardı.

Ankara’da yapılan Masa Tenisi Küçükler Türkiye Şampiyonası’nda sporcularımız başarılı bir performans ortaya koyarak Bayanlarda ve Erkeklerde takım halinde şampiyon olmayı başardı. Çift Erkeklerde ise Tarık Saim Özbek ve Batuhan Gürses ikilisi şampiyon olurken, tek bayanlarda da Zeynep Karaca birinci, Feyza Demir ikinci, Yağmur Şevval Karaca üçüncü olarak kürsüye çıktı.

ATLETİZM :

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun Turkcell sponsorluğunda organize ettiği 15 Temmuz Demokrasi Zaferi Kros Ligi’nin 2017 sezonu Adana’da yapıldı. Atletizm Takımımız Kros Ligini 56 puan ile şampiyon olarak tamamladı.

İstanbul’da yapılan Uluslararası Vodafone “İstanbul yarı maratonu ve Türkiye kulüpler yarı maraton” ligi 1. kademede koşunu Atletizm takımımız birinci sırada bitirdi.

Samsun’da koşulan 19 Mayıs Yarı Maraton Ligini Atletizm takımımız İki etap toplamında 6:36:12 yaparak şampiyon oldu. Şampiyonada Beştelsiz kulübü 2., Galatasaray ise 3. sırada yer aldı.

Portekizde yapılan 54. Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Şampiyonasında mücadele eden Büyük Erkek Atletizm takımımız tarihi bir başarıya imza atarak 37 Puanla Avrupa Şampiyonu oldu ve bu alanda ülkemize ilk altın madalyasını kazandırdı.

Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde, Tarihi Alan Başkanlığı dahilindeki Kocadere Köyü Parkuru’nda gerçekleşen 61. Balkan Kros Şampiyonası’nda büyük erkek kategorisinde yarışan Milli sporcumuz Sedat Günen şampiyon oldu.

 

BEDENSE ENGELLİ :

Mersin’de düzenlenen, 28 kulüpten 186 sporcunun katıldığı Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası’nda sporcularımız 50 altın, 25 gümüş ve 13 bronz olmak üzere toplam 88 madalya alarak takım halinde Türkiye şampiyonu olmayı başardı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından Karabük’te düzenlenen Bedensel Engelliler Bilek güreşi Şampiyonasında külümüz adına şampiyonaya katılan tüm sporcularımız madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Beytullah Eroğlu: 50 Metre Kelebek Dünya Şampiyonu ( Aralık 2017 Meksika ) 50 Metre Sırt Üstü Dünya 3.sü  ( Aralık 2017 Meksika )

Gökhan Seven: Dünya 2.’si   ( Eylül 2017 Budapeşte)

Celali Bulut: Dünya Şampiyonu ( Eylül 2017 Budapeşte)

Zeynep Aydın: Dünya Sol kol 3.’sü (Eylül 2017 Budapeşte) Dünya Sağ kol 2.’si (Eylül 2017 Budapeşte)

 

BADMINTON :

Ankara’da yapılan Badminton Süper Lig finalinde turuncu-lacivertli ekibimiz tüm maçlarını kazanarak üst üste 3.kez Türkiye Şampiyonu olmayı başardı. Şampiyonada Erzincan T.Telekom ikinci, Bursa Osmangazi Belediyesi ise üçüncü oldu.

Bursa’da yapılan Büyükler Ferdi Türkiye Şampiyonası’nda Badminton takımımız 4 altın, 3 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplam 8 madalya Genel Klasman’da Türkiye Şampiyonu oldu. Ankara Büyükşehir 2. sırada yer alırken, Ankara Egospor ise 3. sırada yer aldı.

Neslihan Yiğit: Yonex İtalya Badmınton Turnuvası 3. Sü (Kasım 2017 İtalya ) Türkiye Uluslararası Badmınton Turnuvası 2.si( Aralık 2017 Türkiye ) Yonex Macaristan Uluslararası Turnuvası Şampiyonu ( Kasım 2017 Macaristan )

Özge Bayrak : Türkiye Uluslararası Badmınton Turnuvası Şampiyonu ( Aralık 2017 Türkiye )

 

ÖZEL SPORCULAR  

Ordu’da düzenlenen Özel sporcular Türkiye Yüzme Şampiyonası milli takım seçmelerinde yarışan sporcumuz Ali Şirolu 6 farklı stilde büyük bir başarı göstererek Türkiye Şampiyonu olarak 6 altın madalya kazandı.

Alanya’da düzenlenen Özel Sporcular Yüzme 1.Bölge Şampiyonası’nda sporcularımız Ali Şiroğlu ve Kübra Esen 4 birincilik kazandı.

Antalya’da düzenlenen Özel Sporcular 1.Bölge Masa Tenisi müsabakalarında 16-21 yaş kategorisinde Lara Samsunlu birinci olarak altın madalyanın sahibi oldu. Aynı şampiyonada 12-15 yaş kategorisinde Leyla Dila Menzi ikinci olarak Gümüş madalya kazanarak Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar.

Antalya’da yapılan Özel Sporcular Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası’nda sporcularımız Zabıt Kürşat Çağlayan ve Lara Samsunlu başarılı bir performans ortaya koyarak altın, Leyla Dila Menzi ise bronz madalya kazandı.

Lara Samsunlu:     Çiftler Dünya 2.si   (Ekim 2017 Çekya) Tekler Dünya 3.sü (Ekim 2017 Çekya)

 

HALTER :

Fethiye’de yapılan Büyükler Ferdi Halter Şampiyonası’nda 105 kiloda mücadele veren sporcumuz Ahmet Bozan Koparmada 130, Silkmede 163 ve toplamda 293 kilo kaldırarak Türkiye 2.’si oldu ve gümüş madalya kazandı.

Rize’de yapılan Yıldızlar Ferdi Türkiye Şampiyonası’nda 69 kiloda mücadele eden Haltercimiz Umut Çelik koparmada 114, silkmede 136 ve toplamda ise 250 kilo kaldırarak Türkiye 2.’si oldu ve gümüş madalya kazandı.

Konya’da yapılan Gençler Türkiye Halter Şampiyonası’nda 94 kiloda podyuma çıkan sporcumuz Ahmet Bozan koparmada 140, Silkmede 170, toplamda ise 310 kilo kaldırarak Türkiye Şampiyonu oldu ve altın madalyaya uzandı.

İslami Dayanışma Spor Federasyonu tarafından organize edilen ve bu yıl 3. düzenlenen Halter Şampiyonası’nda, erkekler 69 kiloda Daniyar Ismayilov koparmada 151, silkmede 172, toplamda 323 kiloluk dereceleriyle rekor kırdı.

Daniyar İsmayilov: İslam Oyunları Şampiyonu ( Mayıs 2017 Bakü )

 

OKÇULUK:

2017 yılının son yarışması olan ve 1023 kişilik rekor düzeyde sporcunun yarıştığı Salon Federasyon Kupası Makaralı yay müsabakalarında Milli sporcumuz Yeşim Bostan Büyük bayanlarda birinci oldu.

Antalya 100. Yıl Okçuluk tesislerinde yapılan Açık Hava Türkiye şampiyonasında kulübümüz makaralı yay mix takımı Türkiye ikincisi olurken, sporcularımızdan Yeşim Bostan ise ferdi Makaralı Yay Kategorisinde Türkiye Şampiyonu olmayı başardı.

Antalya’da gerçekleşen Okçuluk Türkiye Kupası maçlarında sporcumuz Yeşim Bostan Makaralı Yay Bayanlar kategorisinde altın madalya kazandı.

2017 yılının son yarışması olan ve 1023 kişilik rekor düzeyde sporcunun yarıştığı Salon Federasyon Kupası Makaralı yay müsabakalarında Milli sporcumuz Yeşim Bostan Büyük bayanlarda birinci oldu.

Yeşim Bostan:      Dünya Kupası Makaralı Yay Dünya 3.sü  ( Eylül 2017 Roma ) Açık hava Dünya şampiyonası 2.si ( Ekim 2017 Meksika )

 

WUSHU :

Çankırı’da yapılan 15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Wushu Şampiyonası’nda mücadele eden sporcularımız başarılı bir performans ortaya koyarak şampiyonayı 6 altın, 7 gümüş ve 10 bronz olmak üzere toplam 23 madalya ile tamamladı.

Sakarya’da düzenlenen Türkiye Geleneksel Wushu Şampiyonası’nda Kulübümüz Wushu takımı 7 altın, 4 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplamda 15 madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı

Antalya’da yapılan Türkiye Minik, Yıldız, Genç ve Büyükler Wushu Türkiye Şampiyonasında Tao ve Sanda Kategorisinde mücadele eden sporcularımız 6 altın, 5 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 13 madalya kazandı. Büyüklerde Gülşah Kıyak şampiyon, Selahattin Yıldız 2., Sadık Pehlivan ise 3. oldu. 

Furka Gürüz:  Avrupa Şampiyonu  ( Mayıs 2017 Gürcistan )

Sadık Pehlivan: İslam Oyunları 2.si ( Mayıs 2017 Bakü )

 

BİLEK GÜREŞİ :

Antalya’da yapılan Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonasında mücadele eden sporcularımız 5 altın, 3 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplamda 9 madalya kazandı. Milli takıma seçilen sporcular 22 Mayıs’ta Polonya’da Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek.

Oğuzhan Koçak    Gençler Dünya Şampiyonu ( Eylül 2017 Budapeşte ) Büyükler Dünya Şampiyonu (Eylül 2017 Budapeşte )

 

BUZ HOKEYİ :

Ankara’da düzenlenen Candan Liman Minikler ve Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda mücadele eden Buz Hokeyi takımlarımızdan U12 Yıldız B takımımız Türkiye 2.’si, U14 Yıldız A takımımız ve U10 Minik takımımız Türkiye 3.’sü olarak kürsüye çıktı.

21-21-23 Nisan tarihlerinde İstanbul Silivri kapı buz pistinde düzenlenen Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı şenliğinde Buz Hokeyi U12 takımımız şampiyon oldu. 6-12 yaş gruplarında ise 5.’nci oldu.

 

TENİS:

Türkiye Tenis Federasyonu tarafından organize edilen 12 Yaş Yaz Kupası ise 1-4 Haziran tarihlerinde Kemer Country Club ev sahipliğinde yapıldı. 12 yaş Tenis turnuvasında 10 yaş grubunda mücadele eden Sarp Çelik finale yükseldi. Sarp Çelik Finalde rakibine 6-2 6-3 yenilerek 2. Oldu.

11-14 Mayıs tarihleri arasında Türkiye Tenis Federasyonu tarafından Performans Tenis Akademide düzenlenen hafta sonu Turnuvasında sporcumuz Yasemin Pehlivan ve Sude Yılmaz grup birincisi oldu.

 

SATRANÇ :

Fransa’nın Korsika Adası, Bastia kentinde yapılan “OPEN OSCARO” Satranç Turnuvasına katılan sporcularımız FM Işık Can A Kategorisinde 4.5 puan alarak 40., WCM Işıl Can B Kategorisinde 7 puanla 5. oldu.

Sırbıstan’da düzenlenen Silverlake Open Turnuvasında mücadele eden Satranççılarımızdan CM Işık Can A Kategorisi’nde, WCM Işıl Can ise B Kategorisi’nde katıldıkları Nis ve Paracin Open turnuvalarını başarı ile tamamlayarak geri döndüler.

 

BUZ PATENİ :

Ankara’da düzenlenen Senkronize Buz Pateni Türkiye Şampiyonasında Anvanced novice kategorisinde takımımız şampiyon, Junior kategorisinde ise takımımız 2. Oldu.

Belçika’nın Turnhout şehrinde düzenlenen 5.Kempen Trohpy Syncho 2017 özel şampiyonada Senkronize Buz Pateni takımımız 7. oldu. Senkronize takımımız MixAge (15 yaş üstü) kategorisinde kulübümüzü temsil etti.

Ankara’da sona eren Senkronize Buz Pateni Türkiye Şampiyonasında mücadele eden MixAge 15 Yaş altı ve MixAge 15 Yaş üstü takımlarımız başarılı bir performans ortaya koyarak her iki kulvarda da Türkiye Şampiyonu olarak kupaya uzandı.

 

YÜZME :

Çanakkale’de yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme Şampiyonasında mücadele eden sporcularımız başarılı performanslarını 1 altın, 1 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplam 3 madalya ile süsledi. Geleceğin yıldızı olan sporcularımızı tebrik ederiz.

Antalya’da yapılan 12. Uluslararası Meis-Kaş Yüzme Maratonunda sporcularımız Samet Yılmazer ve Mert Sezer 1. olarak altın, Yılmaz Çelik ise 3. olarak bronz madalya kazandı. Çilem Çelik ise Engelliler Kategorisi’nde altın madalyaya uzandı.