Güreşçilerimiz çiçeklerle karşılandı

İtalya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stilde 1 gümüş, 1 bronz madalya ile dönen güreşçilerimiz yurda döndü.

Avrupa Güreş Şampiyonası'ndan 1 gümüş, 1 bronz madalya ile dönen milli güreşçilerimiz, İstanbul Havalimanı'nda çiçeklerle karşılandı.

97 kiloda bronz madalya ile dönen sporcumuz Cenk İldem, havalimanında açıklamalarda bulunurken; "Hedefimiz olimpiyat olduğu için burası ara turnuvaydı. Burada bronz madalya alarak, dünya klasmanındaki puanımı üçüncü sıraya yükselttim. Seri başı olma açısından bu çok önemliydi." dedi.

Tokyo'daki olimpiyatı düşündükleri için şampiyonada performans eksikliği yaşadıklarını kaydeden İldem, önlerindeki 5 ayı hazırlık açısından çok iyi geçirmek istediğini belirtti.

Cenk İldem ayrıca, kendisini karşılamaya gelen oğlu Yiğit İsmail'in kazandığı madalyayı armağan ettiğini söyledi. Oğlunun 2014'te doğduğunda çok uğurlu geldiğini dile getiren İldem, "O zaman dünya ve Avrupa şampiyonlarında bir gümüş bir de bronz madalya almıştım. Bu sefer, 45 günlük bir kızım oldu. Bu madalyamı da ona armağan ettim. İnşallah 2020 onun ve bizim için hayırlı olur. Her sporcunun hayalini süsleyen olimpiyat altın madalyası var. Ben de kariyerimin sonuna yaklaştım. Olimpiyatlarda altın madalya alıp artık yavaş yavaş bırakmak istiyorum. İnşallah hedeflerimize ulaşırız." ifadelerini kullandı.

Şampiyona sonunda 60 kiloda gümüş madalya kazanan sporcumuz Kerem Kamal ise turnuvada yaptığı ufak bir hata sonucunda ikinci olduğunu belirtti.

Kamal, geçen sene üçüncü olduğunu anımsatarak, "İnşallah her sene üzerine biraz daha katarak, biraz daha iyi çalışarak, en iyi sonucu almaya çalışıyorum. Benim için 2020'nin ilk maçlarıydı. Zaten kendime inancım tamdı. Bu maçla birlikte kendime olan özgüvenim tamamen arttı. Elimden gelenin en iyisi yaparak, olimpiyat kotası alıp, ülkemi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağım." değerlendirmesini yaptı.

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz